Forza Horizon 4 Steam sürümünde donma ve FPS dalgalanması

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Oyunu Game Pass ile uzun süre oynadım hiçbir sorun yoktu ancak dün Steam sürümünü satın alıp indirdim. Oyun açılırken dahi bir tuhaflık hissettim hem ses gelmiyordu ilk birkaç saniye hem de ara sahneler çok takılıyordu. Örneğin 110 FPS iken bir anda 80-90 FPS olup devam ediyor oyun. Benim gibi bu sorunları yaşayan var mıdır? İade etmeyi düşünüyorum çok can sıkıcı bir durum. Dosya doğrulamayı denedim sonuç aynı.

i7 10750h.
GTX 1660 Ti.
2x16 GB RAM.
512 GB NVMe M.2 SSD.
Windows, sürüler en güncel hâlde ve sıcaklıklarda sorun yok.

Evet. Şuan bazı DLC'ler problem yaratıyormuş. Güncelleme alacaksınız muhtemelen.
Genel bir sorunmuş evet birkaç forum ve yorumda da gördüm. Çözülmeme ihtimali olmaz diye düşünüyorum ama 2 saati geçmeyeyim en iyisi bir süre beklemede kalayım.

Genel bir sorunmuş evet birkaç forum ve yorumda da gördüm. Çözülmeme ihtimali olmaz diye düşünüyorum ama 2 saati geçmeyeyim en iyisi bir süre beklemede kalayım.
Microsoft, kendi topuğuna sıkacak biri değil merak etmeyin hallolacaktır ama süresini bilemeyiz.

Ara sahnelerde takılma oluyor. Kısa sürede güncelleme geleceğini düşünüyorum. Biraz rahatsız edici bir durum ve genel bir sorun.
Ara sahne dışında da takılıyor. Genel sorunmuş bekleyeceğiz artık.

Merhaba. Bende de aynı sorun var. 1650 + i7 9. nesil işlemci olmasına rağmen normal yolda giderken bile 50-40 FPS alıyorum. Ayrıca aşırı fazla HDD kullanıyor. Sizde de disk kullanımı oyun içerisinde fazla mı?

Merhaba. Bende de aynı sorun var. 1650 + i7 9. nesil işlemci olmasına rağmen normal yolda giderken bile 50-40 FPS alıyorum. Ayrıca aşırı fazla HDD kullanıyor. Sizde de disk kullanımı oyun içerisinde fazla mı?
Evet HDD için normal değerler. FPS sorununa gelirsek bu FPS düşüklüğü vs. değil sadece stabil değil ve takılma donma yaşanıyor. Yani hangi ayarda oynuyorsunuz bilmiyorum ama GTX 1650 ile ultra olduğunu varsayarsak değerler normal. RAM tek kanal muhtemelen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…