Forza Horizon 4 Tepki Vermiyor

oguz18_tr

Kilopat
Merhabalar X box Game Pass beta aylık üyelik aldım.
Forza Horizon 4'ü indirdim lakin oyun bir türlü açılmıyor internette araştırdım Afterburner kapatma, PC güncelleme, güvenlik duvarı kapatma hepsini yaptım yine aynı açılmıyor var mı çözümü olan?

Ben iki gün harcayıp çözümü zor bulmuştum ama hatırlamıyorum nasıl çözdüğümü. Şöyle olabilir:

Clean boot yaparak başlat bilgisayarı: Clean Boot Nedir? Nasıl Yapılır? - Technopat

Başka herhangi bir program açma sakın, şimdilik. Daha sonra oyunu aç, %90 açılacaktır zaten. Açılmazsa sorunun kaynagını bilmiyorum, açılırsa bunları uygulamaya devam et:

Oyun açıldı mı, şimdi normal zamanda açık olan uygulamalardan birini aç, tekrar oyunu açmayı dene.
Oyun yine mi açıldı, demek ki o açtıgın program sorun yaratmıyormuş. Şimdi aynı methodu başka programla dene, böyle böyle sorunun kaynagını bulacaksın. Belki MSI Gaming App, belki MSI Afterburner, belki RivaTuner, belki Nahimic monitor çıkacak. Görev yöneticisine gir, hiçbir şekilde monitör yazılımlarının açık olmadığına emin ol. Sen uygulamayı kapatsan bile monitör yazılımları arkada çalışmaya devam eder, mesela MSI Gaming app monitör, Nahimic Audio monitör.

Geçen hafta aynı konuyu ben de açmıştım. Arkadaşlar çok fazla yardımcı olmaya çalıştı ancak oyun bir türlü açılmamıştı. Son çareyi formatta bulmuştum. Hala da sıkıntısız oynuyorum oyunu.

Ayarlar >> Uygulamalar >> Forza Horizon 4 >> Gelişmiş seçenekler >> Sıfırla

FH4'ün çoğu sorunu bu şekilde çözülüyor.
Format atmadan önce bir deneyin.

Başlat > Hizmetler > Windows Update'e sağ tıklayıp Başlat deyin. Durumu çalışıyor olarak gözükmeli. Onun dışında yine sağ tıklayıp Özellikler kısmına girin ve Başlangıç türünü otomatik olarak ayarlayın.

Windows update çalışıyor.png

Windows Update özellikler.png

Ardından Windows Store'da sağ üsteki üç noktaya tıklayın ve "indirmeler ve güncelleştirmeler" sekmesine tıklayıp güncellemeleri yapın.

güncelleştirme al.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı