Çözüldü Forza Horizon 4 uygulama hatası verip açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

MBGtrFORCE

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Tuf A15 FA507NU AMD Ryzen™ 7 7735HS, NVIDIA® GeForce RTX™ 4050, 16 GB DDR5-4800 MHz Ram
Meslek
Öğrenci
RAM
2x Micron MTC4C10163S1SC48BA1 8 GB DDR5 4800 MHz CL40
Ekran kartı
NVIDIA RTX 4050
İşlemci
AMD Ryzen 7 7735HS
Oyunu açmaya çalışırken videodaki gibi (video sonunda siyah renkli olan kısımda ise aşağıdaki görselde bulunan hatayı alıyorum, OBS orayı kaydetmemiş.) Oluyor. Ardından ise bu videodaki gibi tepkiler alıyorum (bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor.).

WhatsApp Görsel 2024-04-09 saat 15.12.47_0c7b3994.jpg

Çözüm
Cihazınızda AMD işlemci olup ekran kartı NVIDIA olunca bu oyunda eğer MUX özelliği açıp giriyorsanız olabilir. BIOS ayarlarında MUX özelliğini açtınız mı hiç?

Hatayı "otomatik olarak seç" modunda iken alıyordum. "Optimus" moduna alınca düzeldi.
Cihazınızda AMD işlemci olup ekran kartı NVIDIA olunca bu oyunda eğer MUX özelliği açıp giriyorsanız olabilir. BIOS ayarlarında MUX özelliğini açtınız mı hiç?

Oyunu açmaya çalışırken videodaki gibi (video sonunda siyah renkli olan kısımda ise aşağıdaki görselde bulunan hatayı alıyorum, OBS orayı kaydetmemiş.) Oluyor. Ardından ise bu videodaki gibi tepkiler alıyorum (bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor.).

Eki Görüntüle 2163773

Sistem dosyalarında bir eksiklik var mı?
Yakın zamanda Windows Update yaptınız mı?
Ya da oyuna yama kurma vb işlemler yaptınız mı?

Hatayı "otomatik olarak seç" modunda iken alıyordum. "Optimus" moduna alınca düzeldi.

Çözüm

Geri
Yukarı