Forza Horizon 4 yarışa başlamadan önce çökme

İşletim sistemi
Windows 10

Markymark

Centipat
Söyle söyelim oyundayım yeni başladım Forza 4 de ilk yarışı yapacağım yarışa başlamak için enter a tıkladım arabamı gösterdiği sahne geldi FPS'im 2-10 arasına kadar düştü. Birazcık geçtikten sonra oyun ve bilgisayar dondu, sesler gitti bilgisayarda 10-20 saniye sonra 1 saniye bir ses geliyor oyundan sonra masaüstüne atıyor (crashleniyor)
Sistemim:
Ryzen 5 3500U.
Vega 8 Mobile GFX.
8 GB RAM çift kanal.
Laptop: Huawei Matebook D14.
Windows 10 20H2 driverlarım güncel.

Log file: Logfile
Bu da bahsettiğim sahne: File sharing and storage made simple

Söyle söyelim oyundayım yeni başladım Forza 4 de ilk yarışı yapacağım yarışa başlamak için enter a tıkladım arabamı gösterdiği sahne geldi FPS'im 2-10 arasına kadar düştü. Birazcık geçtikten sonra oyun ve bilgisayar dondu, sesler gitti bilgisayarda 10-20 saniye sonra 1 saniye bir ses geliyor oyundan sonra masaüstüne atıyor (crashleniyor)
Sistemim:
Ryzen 5 3500U.
Vega 8 Mobile GFX.
8 GB RAM çift kanal.

Hocam hemen iade edin. Bilgisayarınız oyunu kaldırmıyor. 2 saati doldurmayın.

İyi de bu donanım FH4 için yeterli değil ki
16GB RAM 480 SSD 6GB GPU İ5 işlemci ile oynuyorum gene de arasıra takılmalar oluyor çok az da olsa.

FH4 kurarken bile 150 GB alan yiyiyor sonra yarısını ancak iade ediyor.

hocam birebir aynı sorun bende de var, benim sistem de iyi sistemle alakalı değil yani, o arabayı gösterme sahnesi geliyor, önce fps düşüyor sonra oyun çöküyor, çözümü bende bulamadım...

FH4 yüklerken oyunu yüklediğiniz diskin kapasitesinin oyun yüklendikten sonra en az 80-90 GBlik bir alanın boş olması lazım.

Sanal bellek kapasitesini kontrol edin. Oyunu yükleyebilmek ve oynayabilmek için sanal belleğin kapasitesini 18000-20000 çıkarın.

Oyun dosyalarının tamamının yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Bad, missing kayıp var mı.
İsdone.dll unarc.dll dosyaları orginal mi. Bunun için komut satırı yönetici modu CMD açıp ( regsvr32 C:\windows\system32\ normaliz.dll ) komutunu girip kontrol edin sonra sfc /scannow ile bilgisayarınızı taratın

RAM kapasitesi yeterli mi
Grafik kartı belleği yeterli mi

Hocam ben sizden iyi sistemle 20 FPS almıştım.

Ayarlarınız yüksektedir belki? Ben zaten en düşük 1280x720'de oynuyorum.

Sistemim:
Ryzen 5 3500U.
Vega 8 Mobile GFX.
8 GB RAM çift kanal.

Merhabalar tekrardan sorun çözüldü arkadaşlar. Steam versiyonu hatalıymış Game Pass ile aylık 30 TL'den aldım şu an sorunsuzca oynayabiliyorum yardımlarınız için teşekkürler.
hocam birebir aynı sorun bende de var, benim sistem de iyi sistemle alakalı değil yani, o arabayı gösterme sahnesi geliyor, önce fps düşüyor sonra oyun çöküyor, çözümü bende bulamadım...
Steam versiyonu mu? Steam'de hata var sanırım. Microsoft Store versiyonunu aldım şu anlık sorunsuz.

Evet hocam Steam. Ben de PC'de yeni kullanıcı oluşturup oradan açınca çözdüm, tatmin edici bir çözüm değil ama bunu düzelten bir güncelleme gelene kadar böyle idare edeceğim.

Geri
Yukarı