Uzun yıllar kullanım için 7800x3D mi 14700k mı?

LGA 1700 soket öldü artık kasan ve güç kaynağın da güzel modeller. Hazır sistem alsan dandik kasaları ve güç kaynaklarını dayıyorlar.

7800X3D ile düzgün bir anakart & RAM al kafa rahat.

Bu sistem ile ıslak rüyalar yaşayacak çok kişi var :9 hali hazırda 2k için iyi bir sistemin var zaten en az 5 10 yılda orta ve low ayarlada oynatır oyunlar , konsol gücüne göre yapılıyor oyunlar , ben gelecek olan nvidia 5000 veya 6000 serisine göz kırpardım böyle sistemim olsa .

Sonra neden "FPS yüksek ama akıcılık hissi alamıyorum". Performansın kalbi işlemcidir, hangi çözünürlük olursa olsun işlemci ekran kartına kıyasla bir basamak geride kalıyorsa o gördüğünüz FPS değerleri ilüzyondan ibaret kalır.

11700KF 2K çözünürlükte 3080'i normal besler mi? Evet. Ama 7800X3D taktığında neredeyse tüm oyunlarda daha iyi akıcılık elde edecek %1 low FPS'in tavan yapmasından ötürü. Konu sahibi alsın işlemcisini "hiçbir şey değişmedi" derse bizzat bu mesajı yanlış bilgi diye kendim raporlarım.

Selam yaş oldu 30. son upgrade olacak son kez para harcayacağım ve uzun yıllar götürsün istiyorum. Sizce 7800x3D mi yoksa 14700k mı almalıyım? Yoksa değiştirmemeli miyim?
Halihazırda sistemim:
11700KF.
Z490.
32 GB RAM.
EVGA 850W supernova Gold.
Corsair 4000D airflow.
EVGA 3080 FTW3.
2K da monitörüm var.

Genellikle Battlefield 5 / Battlefield 2042 / CS2 / FIFA / Age of Empires 4 oynuyorum.

Hocam şu anki sisteminize bakılırsa zaten uzun yıllar kullanırsınız bu sistemi. 3 yılı falan daha var. Eğer illaki istiyorsanız 15. nesil Intel serisinde anakart yenilenir anakart+15700k alırsınız. Şu an hiç gerek yok.

Ben olsaydım beklerdim, en azından yeni seriler çıksın ki tarafta da ona göre karar verirsin, Yıllardır BF oynayan birisi olarak çekirdek sayısı çok önemli. Intel'de daha akıcı oynanıyor.

Hocam şu anki sisteminize bakılırsa zaten uzun yıllar kullanırsınız bu sistemi. 3 yılı falan daha var. Eğer illaki istiyorsanız 15. nesil Intel serisinde anakart yenilenir anakart+15700k alırsınız. Şu an hiç gerek yok.

Hocam CS2 ( anlık 170-180'e) ve BF 2042'de FPS'de çok düşüş yaşıyordum biraz bu da etkili oldu o yüzden değiştirmek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı