Forza Horizon 4 "Yükleme başarısız" hatası çözümü

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
Forza Horizon 4 "yükleme başarısız" hatasının çözümünü görselli göstereceğim. İnternette baya bir araştırma yaptım fakat hiç bir şey düzelmedi. Kendi uğraşlarımla buldum. Çok zor bir şey değil zaten. İyi oyunlar.

1. Arama yerine Hizmetler yazarak girelim.
hizmetler.png

2. Bu listede Xbox ile ilgili olan her şeyi bulalım. Xbox yazanları bulmanız yeterli. Sizde daha fazla olabilir.
xbox.png

3. Xbox olanları bulduktan sonra hepsini çalışıyor olarak ayarlayınız. Çalışıyor veya çalışmıyor diye "Durum" sekmesinin altında yazıyor. Çift tıklayıp "başlat" a basıyoruz.
başlat.png

4. Başlangıç türü "devre dışı" olanlara çift tıklayıp "elle" olarak ayarlıyoruz. Devre dışı olmayanları değiştirmeyiniz.
Desktop Screenshot 2019.11.21 - 16.49.03.42.png

Sorununuz çözülmüştür. İyi oyunlar dilerim. Teşekkür yorumu yerine beğenebilirsiniz :)

WİN hangi sürümünü kullanıyorsunuz bilmiyorum ama yükleme esnasında defender ve benzeri windows güvenlik duvarı (eğer internetten yüklemişseniz oyunun bazı eklentilerini) virüs olarak algılıyor. Geri yükle ,cihaza izin ver seçeneklerinden silinen dosyaları tekrar aktif etmeniz gerekiyor. Bir de masaüstündeki simgeden değil, başlattaki simgeden oyuna girerseniz daha başarılı olur.

Yukardaki yöntemde o kanallar açık oluyor.

WİN hangi sürümünü kullanıyorsunuz bilmiyorum ama yükleme esnasında defender ve benzeri windows güvenlik duvarı (eğer internetten yüklemişseniz oyunun bazı eklentilerini) virüs olarak algılıyor. Geri yükle ,cihaza izin ver seçeneklerinden silinen dosyaları tekrar aktif etmeniz gerekiyor. Bir de masaüstündeki simgeden değil, başlattaki simgeden oyuna girerseniz daha başarılı olur.

Yukardaki yöntemde o kanallar açık oluyor.
Microsoft Store üzerinden indirdim. Oyun dosyaların da sıkıntı yok ve zaten masaüstündeki simge başlatttaki simge ile aynı. İkisinin de kısayolu aynı. Anlamış değilim. 🤨

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı