Forza Horizon 4'te input lag mı var?

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Oyunu gamepass aracılığı ile aldım. 2 saat kadar oynadım. Sistemim oyun için yeterli. Monitörüm 75 Hz ve FreeSync açık. Oyunu klavye ile oynuyorum. Arabayla yolda giderken sağa/sola döndüğümde sanki milisaniyelik bir gecikme hissediyorum. Bu FreeSync kapalı olduğunda da yaşanıyor. Ayrıca oyunda bir sürü grafik ayarı var. Bunlardan biri input lag oluşumuna sebep olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Demek ki sistemin oyun için yeterli değil.Cpu darboğazı yaşıyosun.
Sanmıyorum. İ5 9100F ve RX580 tabanlı sisteme sahibim. İnternetten baktım bu sorunu yaşayanlar varmış. Acaba oyundaki araba mekaniğinden kaynaklı olabilirm mi diye düşünmüyor değilim.
Oyun için önerilen sistem: i7-3820, 12gb Ram, RX 470.
9400f, önerilen cpu'dan %30 daha performanslı. Muhtemelen 1080p de ultra ayarlarda cpu/gpu zorlanıyor olabilir.
Demin bir sitede çözünürlüğü 720 p ye düşürdüğünde sorunun giderildiği yazıyordu fakat asıl çözüm bu değil. Hatta biri fps yi 30 a sabitleyerek input lag'ı giderdiğini söylemişti.
Oyun 75 kare hızına sabit ve Benchmark testi yaptığımda en az 100 fps diye hatırlıyorum.

Multiplayerda oynuyorsan 9700k 5 ghzde yüzde 90 kullanıyor oyun.Single da yüzde 60 üstü sürekli.Sen düşük ayarlarda 30 fpste oyna bakim single playerde nasıl kalkıyor o lag.

önerilen bileşenleri hayliyle karşılıyor kasan. Muhtemelen ekran kartı optimizasyon sorunu. ekran kartı sürücüsünü güncel tutun. Benden bu kadar.
şöyle bir video var :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayarlarda monitör hz frekans ayarı 75 e sabit ama v-sync kapattım. V-sync'yi kapatmak bir nebze olsun düzeltti.

Geri
Yukarı