Forza Horizon 4'te klavye ile nasıl drift atılır?

Öncelikle arabaya drift setup u kurmanız gerekiyor. Çünkü araç eğer stocksa el freninden sonra tıkanır. Bu arada el frenini falan sizin ayarlamanız gerekiyor. Gaz için de aynı şey geçerli gerisi de sizin steering yeteneğinize bağlı.

İlk başta kaymak için kullanın space tuşunu daha sonrada dengede tutmak için.
Araca hazır setup kurdum. Drift aracı olduğu için en azından ona göre yapılmıştır diye düşündüm.
Ben oynarken en rahat drifti Nissan GT-R R35 ile atıyordum. Yeterince hızlanırsanız space tuşuna bir saniye basılı tutup açıyı ayarladıktan sonra daha basmanıza gerek kalmaz. Virajın açısına göre gazı ve sağ-solu çok ince aralıklarla basmanız ve dengeyi tutturmanız lazım. Bu drift klavye ile atılabiliyor.
Normalde öyle yapmaya çalışıyorum ama direksiyonu sağ veya sol çevirdiğimde birden dönmeyi kesiyor. Sanırsam elimin ayarı yok. :D

Öncelikle garajdan aracınıza drift lastikleri ve süspansiyonunu takın ondan sonra bir viraja gelince el frenine yarım saniye basıp aracınız kaymaya başlayınca W ye basıp basıp çekmeniz gerekiyor onu dengeleyebilirseniz atabilirsiniz ayarlardan çekiş kontrolünü kapatın.

Öncelikle garajdan aracınıza drift lastikleri ve süspansiyonunu takın ondan sonra bir viraja gelince el frenine yarım saniye basıp aracınız kaymaya başlayınca W ye basıp basıp çekmeniz gerekiyor onu dengeleyebilirseniz atabilirsiniz ayarlardan çekiş kontrolünü kapatın.
Hazır setup kullandığım için komple düzeni bozmam gerekiyor. Dediğinizi deneyeceğim.
hocam mouse ile drift atma gibi bir özellik varsa onunla deneyin
Sanmıyorum hocam. :D

Araca hazır setup kurdum. Drift aracı olduğu için en azından ona göre yapılmıştır diye düşündüm.

Normalde öyle yapmaya çalışıyorum ama direksiyonu sağ veya sol çevirdiğimde birden dönmeyi kesiyor. Sanırsam elimin ayarı yok. :D
Bir sürü setup oluyor drift için yapılmış bir setup indirdiğinize emin misiniz ?

Arkadaşlar şu videodaki gibi drift atmaya çalışıyorum, olmuyor. Klavye ile bu şekilde drift nasıl atılır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ben bazı ayarlarla birlikte gaza bas-çek yapa yapa drift atıyordum ama oyun şu an yüklü olmadığı için ayar paylaşamıyorum.

Şöyle bir video buldum işinize yarayabilir ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ayarları yapmadıysanız drift atamazsınız. Keşke daha önce baksaydım, senin gibi kurcaladıktan sonra buldum.
Yine de bilmiyenlere faydalı olacaktır, teşekkürler.
Bu konuyu araştırıyorum bende sanirim araci drift ayari ve ayarlardan cekis kontrolu kapatmak gibi seyler onemli. Daha denemedim ama denicem. Benim merak ettiğim baska birseyde otomatikmi manuel mi vites kullaniyolar

Yeni konular

Geri
Yukarı