Forza Horizon 5 3070 Ti ile yetersiz bellek uyarısı

letranger

Kilopat
Daha fazla  
Pervasızca 20 bin + liralara satılan 3070 Ti için bugün Forza Horizon 5 "Yetersiz grafik belleği. Performans kaybı yaşamamak için ayarlarınızı kısın." gibi bir hata verdi. Burada 3070 Ti kötü bir kart mı diye başlık açtığımda dalga geçenler olmuştu ama kastettiğim buydu işte. 3070 Ti alıyorsun, gücü canavar gibi ama NVIDIA hazretleri o canavara dar ayakkabı giydirmiş rahat rahat koşamasın diye. Hâliyle gene canım sıkıldı. Keşke AMD mi alsaydım dedim. AMD'ye de 5700XT'nin driver ve ısınma sorunları yüzünden tövbeliydim. Kartlar yeniden alınabilir seviyeye geldiğinde alacak arkadaşlar RAM konusuna dikkat etsin. Bu skaladaki kartlar için 8 GB devri bitti. NVIDIA'nın işgüzarlığı işte. Keşke VRAM takviyesi yapmanın yolu olsaydı M.2 ile falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen onu sat o halde diyeceğim ama LHR kart değil mi? LHR ise alan da olmaz.

LHR mi bilmiyorum. Almanya Amazon'dan almıştım. TUF 3070Tİ. Yıllarca ekran almam beni rahat götürür zannıyla aldım ama öyle bir dünya kalmadı sanırım artık. Zaten fiyatlar düşmezse istesem de alamam.

LHR mi bilmiyorum. Almanya Amazon'dan almıştım. TUF 3070Tİ. Yıllarca ekran almam beni rahat götürür zannıyla aldım ama öyle bir dünya kalmadı sanırım artık. Zaten fiyatlar düşmezse istesem de alamam.
3070 Ti ilk LHR olarak çıkmış maalesef.

Bu dediğinize göre GTX 1660 Super kullanıcısı olarak üzülmeli miyim? 😅

Hayır ilk çıktığında 1660 alanları üzdüler. Düşünsene 1660 ile 1660 Ti diye kartlar geliyor ama ne hikmetse 1660 Ti GDDR6 iken 1660 modeli GDDR5. Bütçen ona yettiği için düz 1660 alıyorsun 6 ay sonra NVIDIA GDDR6 olanını aynı fiyata "Super" diye getirip Ti performansına yaklaştırıyor.

Hayır ilk çıktığında 1660 alanları üzdüler. Düşünsene 1660 ile 1660 Ti diye kartlar geliyor ama ne hikmetse 1660 Ti GDDR6 iken 1660 modeli GDDR5. Bütçen ona yettiği için düz 1660 alıyorsun 6 ay sonra NVIDIA GDDR6 olanını "Super" diye getirip Ti performansına yaklaştırıyor.

Bu adamlar AMD ile rakip oldukları hâlde böyle çakallıklar yapıyorlar. Tek olsalardı kim bilir ne durumda olurduk bugün.

Bu adamlar AMD ile rakip oldukları hâlde böyle çakallıklar yapıyorlar. Tek olsalardı kim bilir ne durumda olurduk bugün.

Milyon tane model çıkarmaları iyice can sıkıcı olmaya başladı. 3070 ile 3070 Ti gerçekten sıvadıkları yerdi yalnız birazcık kas gücü verip "Ti" eki koymak anlamsız. Reddit dahil herkes Ti modelini 16 GB bekliyordu RX 6800'e karşı. Ama NVIDIA bir baktı üretim krizinden sebep piyasada AMD kart yok hiç kasmadı yine 8 GB çıkardı. Eminim stoklar 2020 gibi olsaydı 3070 Ti 16 GB olarak gelirdi.

Hata verse de oyuna gir yüksek ayarlara al oyna. Forza Horizon 5 veya 4 olsun bu özellikler karşılamıyor hatası meşhur. Yüksek ayarda 75 80 FPS aldığım 60 FPS düşmediği ekran kartımda da hata veriyordu.

Geri
Yukarı