Forza Horizon 5 600 lira oldu

Bir de emeğin hakkını vermek gerek hocam. Bana hiç hoş gelmiyor korsan kullanım. Ben bir uygulama oyun vs. yapıp para kazanamazsam ne anlamı kalır ki?
Kesinlikle. Vicdanen de zaten sorun, ek olarak parayla satilan bir seyi marketten para odemeden almak nasil bir suc ise (toplumsal yada dinen), ayni sekilde yazilimi da o sekilde kullanmak bence birebir ayni. Bir sure gamepasse sirtimizi dayamak tek sart gibi eger butce yetmiyorsa oyunlara.

Artık Türkiye'de güncel video oyunları için olan fiyatlandırma 500-600 TL olarak kabul edilebilir. Yeni yeni her insan 200-300 TL gibi rakamları güncel ve iyi bir video oyunu için kabul eder iken 600 TL gibi rakamların standart hale geliyor olması kötü oldu.

Türkiye'deki korsan oyunculuğu düşünmeden alınan kararlar olsa da sonuçta ülkenin ekonomik durumu bu sonuca yol açtı.

Artık Türkiye'de güncel video oyunları için olan fiyatlandırma 500-600 TL olarak kabul edilebilir. Yeni yeni her insan 200-300 TL gibi rakamları güncel ve iyi bir video oyunu için kabul eder iken 600 TL gibi rakamların standart hale geliyor olması kötü oldu.

Türkiye'deki korsan oyunculuğu düşünmeden alınan kararlar olsa da sonuçta ülkenin ekonomik durumu bu sonuca yol açtı.
Oyun satın alımları bayağı azalacaktır. Öğrenci için zaten sıkıntı. Çalışanların çoğunda gelir-gider dengesi sıkıntı. Ayda belki 1 tane oyun almak için insanlar çok düşünecek. Zamlanan oyunlar Türkiye'den daha mı fazla para kazanacak. Hayır tabi ki belki de karları daha da düşecek ancak Türkiye pazarı umurlarında pek değil. Bu zamların yapılmasının asıl sebebi ekonomi dışında bizim pazara dadanan yabancılar işi çok bozuyor. Hesap da alım gücü yüksek olan bu dadanak elin yabancısına değil bize kitleniyor.

Daha dün full paketi indirimli 350 TL'ye almıştım. Zam gelir diye iyiki de almışım. 999 TL olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı