Forza Horizon 5 Duyuruldu! Çıkış Tarihi Açıklandı

GTX 1070 ile FSR açıp anca ayar köklenebilir bence bu oyunda. Fazla kaliteli dokuları mevcut. RX 570 kullanıcısı olarak FSR ile orta ayarlarda oynayabilirim diye düşünüyorum. Bir de şu i3 9100F'ten kurtulabilsem süper olacak.
Abartılacak seviyede ahım şahım bir sistem gereksinimi olmayacak bence de.

9100F de yine çok kötü bir işlemci değil, 1070'i FH4 dahil birçok oyunda besleyebiliyor, tek sıkıntısı gerçekten çoklu çekirdeğe ihtiyaç duyulan pozisyonlarda 4/4 olması sebebiyle 1080p'de yeteri kadar performans verememesi, yoksa 1440p-1500p aralığında 2060'ı bile kaldırabilecek potansiyeli var.

9100F de yine çok kötü bir işlemci değil, 1070'i FH4 dahil birçok oyunda besleyebiliyor, tek sıkıntısı gerçekten çoklu çekirdeğe ihtiyaç duyulan pozisyonlarda 4/4 olması sebebiyle 1080p'de yeteri kadar performans verememesi, yoksa 1440p-1500p aralığında 2060'ı bile kaldırabilecek potansiyeli var.
Evet tek çekirdek performansı olarak memnunum kendisinden ama yükseltme yapmak istediğim zaman çıkmaz yola giriyorum. Mecbur değiştireceğim keşke 1 sene daha bekleyip i3 10100F alsaydım diyorum şu an.

Ayrıca yeni jenerasyonda Xbox Series S'in GPU'sunu düşününce hiçbir oyun çok fazla sistem gereksinimi istemeyecektir bence. RX 570 ve üzeri tüm kartlar FSR desteğiyle bir sonraki jenerasyona kadar ayar takıntısı olmayan birini rahatlıkla götürür.

Son düzenleme:
Evet tek çekirdek performansı olarak memnunum kendisinden ama yükseltme yapmak istediğim zaman çıkmaz yola giriyorum. Mecbur değiştireceğim keşke 1 sene daha bekleyip i3 10100F alsaydım diyorum şu an.
İkinci el kanadında 10100F'den biraz daha güçlü 6 çekirdek i5 seçenekleri var, i5-8500/9400F gibi. İşini görmediğini anladığın vakit rahatsız olursan anakart değiştirmeden değerlendirilebilecek birkaç alternatiften biri. 9100F Forza 5'e yeter, RX570 ile tatmin edici sonuçlar verecektir diye düşünüyorum.

İkinci el kanadında 10100F'den biraz daha güçlü 6 çekirdek i5 seçenekleri var, i5-8500/9400F gibi. İşini görmediğini anladığın vakit rahatsız olursan anakart değiştirmeden değerlendirilebilecek birkaç alternatiften biri. 9100F Forza 5'e yeter, RX570 ile tatmin edici sonuçlar verecektir diye düşünüyorum.
Muhtemelen i7 8700'e geçerim yüksek frekans ve bol çekirdekli bir CPU olmasından dolayı. Bütçem doğrultusunda alabileceğim maksimum en güçlü kartı besleyebilecek bir işlemci kendisi. En fazla RTX 2060 seviyesine çıkarım, AMD bi' duyursa RX 6500'i tüm piyasa da düzelmiş olsa 3000 TL seviyelerinde ulaşabilir miyim ki onu düşünüyorum. Xbox Series S alacaktım ama sistemim şu an zaten XSS ile yakın güçte almaktan vazgeçtim. En azından yeni nesil bir karta geçsem daha iyi görüntü kalitesi ve Frame Rate ile oynarım diye düşünüyorum.

Hayırlı uğurlu olsun. Meksika'ya da gidiyoruz.
Hocam başka ülke mi yoktu ya ? Kime sorsanız onlarca ülke sayardı ama Meksika kimin aklına gelirdi ? Değişiklik hoş ama neden Meksika bana tuhaf geldi.

Geri
Yukarı