Forza Horizon 5 grafikleri çok kötü duruyor

Anti aliasing'i söylemek yeni ekran görüntüsü paylaşmaktan daha kolay.

En son ayar yani 8X'te olması lazım.

Hocam FSR açık mı? 1080p görüntüyü 720p de oynatıyor. Bu sebepten dolayı olmuş olabilir.

Herhangi bir upscaling teknolojisi kapalı olması lazım. En son DLSS açmıştım ama görüntüyü çamur edince kapattım hemen.

image.png

image.jpg
image (1).png

Bunlarda tam ekran görüntüler.

Bunlarda ayarlarım.
1684058969268.png

1684058979692.png

Son düzenleme:
Aynı anda açmaya izin vermiyordur diye düşünüyorum ama FXAA kapalıdır umarım. Gerçi onda bile bu kadar kötü olmamalı. TAA kullanmayı deneyin bir de.

Şuna bak, Minecraft resmen.
Nvidia denetim masasından ayar ellediniz mi hiç? Sıfırlamayı deneyin yine de.

Normal gibi ama neresi kalitesiz geldi?
Anti aliasing'in düzeltmesi gereken yerler.

Aynı anda açmaya izin vermiyordur diye düşünüyorum ama FXAA kapalıdır umarım. Gerçi onda bile bu kadar kötü olmamalı. TAA kullanmayı deneyin bir de.

Şuna bak, Minecraft resmen.
Nvidia denetim masasından ayar ellediniz mi hiç? Sıfırlamayı deneyin yine de.

Anti aliasing'in düzeltmesi gereken yerler.
Telefondan pek belli olmuyor.

Motion blur kapatın. Onun dışında tek şüpheli anti aliasing. Benim gördüğüm öyle en azından.
Video nispeten eski. Anti aliasing ayarı ekran görüntüsü paylaştığınız yerde. Sizde göremedim.

Telefondan pek belli olmuyor.
Haklısınız. Nasıl düşünemedik. @raidExodus oyunu telefondan oynayın. Alın size çözüm.

Video ayarlarını atar mısın?
1684059370309.png

1684059380232.png

1684059400562.png

Buradaki ayarlarıda denedim ama FH4 gözüme daha bir yumuşak, hoş dururken bu oyunda yine tokat yemişim gibi duruyor keskinlik. En son böyle kalmış. Sizin dene dediğiniz varsa denerim bir daha, belki gözüm yanılmış olabilir.

DLSS kalite modunda kullanıyorum görüntü çok güzel bence. Ekran görüntüsü atamıyorum 4mb üstü olduğu için. Grafik ayarlarım en sonra video ayarlarım ise şu şekilde:
Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Fotoğrafı yanlardan kırpmak zorunda kaldım 4 mb altına düşsün diye.
Screenshot_1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı