Forza Horizon 5 kapanıyor

EİVOR

Decapat
Yer
Dortmund
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi geceler diliyorum. Forza 5 çıktı çıkalı bir sorunum var. Oyunu iyi güzel oynuyorum arada bir düşük bant hatası veriyor fakat görmezden geliyorum ama hiç geçmeyen bir hata var modifiye ekranında gövde parçaları kısmında hep oyundan atıyor. Yani sanki alt+F4 yapmışsınız gibi çözüm bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bahsettiğiniz olay oyunu açtıktan 15-20 dakika sonra oluyorsa benzer sorunu Forza 4'de de çektim 5'de de çekiyorum. Şöyle bir çözümü var, ForzaFix diye bir şey var. Oyuna girmeden önce açıyorsunuz, oyuna girip devam et, oyuna başla dedikten sonra klavyede numpeddeki + tuşuna basıyorsunuz. Bu şekilde masaüstünü kapatıyor, alt+tab atamıyorsunuz ancak oyundan atmayacaktır sizi. Oyundan çıkmak içinse +'nın üstündeki - tuşuna basmanız yeterli.

Bu bahsettiğiniz olay oyunu açtıktan 15-20 dakika sonra oluyorsa benzer sorunu Forza 4'de de çektim 5'de de çekiyorum. Şöyle bir çözümü var, ForzaFix diye bir şey var. Oyuna girmeden önce açıyorsunuz, oyuna girip devam et, oyuna başla dedikten sonra klavyede numpeddeki + tuşuna basıyorsunuz. Bu şekilde masaüstünü kapatıyor, Alt+Tab atamıyorsunuz ancak oyundan atmayacaktır sizi. Oyundan çıkmak içinse +'nın üstündeki - tuşuna basmanız yeterli.

Zaman kavramı yok sadece o araç modifikasyon bölümünde özelleştirme yaparken atıyor oyundan.

Klasik Forza serisi kankam, şaşırtmıyor artık. Beni de atıyor. 30 dk önce sorunsuz 4 saat oynadım birden bum ve şimdi girmeye çalıştığım her sefer oyun içinde 10 saniye kalıyor, sonra hata vermeden kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz evvel ben de yaşıyordum, yabancı bir kanaldan gördüm. Oyunu yönetici olarak çalıştırıp çözüyordu. Denedim ve şu anlık bende bir sıkıntı yok.

Aynı sorun bendede var, tampon seçenekleri arasında geçiş yaparken 5-10 saniye kadar beklediğimde atmadığını farkettim. FH4ü max ayarlarda oynarken bu oyunun bu denli sıkıntılı olması donanım kaynaklı değil diye düşünüyorum, umarım yakında fixlerler.
Sistemim 3600x, rtx2060, 16gb ram fakat ssde yer olmadığı için hdd ye kurulu oynuyorum buda oldukça zorluyor hdd kullanımı %100 hep.

Geri
Yukarı