Forza Horizon 5 oyun arayüzünde FPS düşüşü ve kasma oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

AhmetErenKose5

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RYZEN 9 5900X
ASUS ROG STRIX RTX 3080TI
ASUS ROG STRIX B550E-GAMING WiFi
ASUS ROG THOR 850P PLATINUM
ASUS ROG STRIX HELIOS
CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 64GB 3600MHZ
CORSAIR H150i ELITE CAPELLIX
SAMSUNG 980 PRO M2.0 2TB SSD
SAMSUNG 980 PRO M2.0 1TB SSD
STEELSERIES APEX PRO
STEELSERIES ARCTIS PRO
STEELSERIES RIVAL 5
RAM
2*8GB 3200Mhz cl16
Ekran kartı
Asus Rog Strix RTX 3080Ti
Anakart
Asus Rog Strix B550e-gaming
İşlemci
AMD Ryzen 9 5900x
Oyunu ilk defa yükledim. Çeşitli ayarlamalar yaptım senkronizasyonu açtım. Bütün ayarları en yükseğe aldım. Hatta bütün ayarları sürekli kurcaladım ama oyundaki FPS'im sürekli 5 ile 30 arasında geziyordur. Daha sonrasında oynanış düzeldi 144FPS sabit alabiliyorum ama arayüzü açınca hala 5 30 FPS seviyelerinde dolaşıyor. Sorunun çözümünü bir türlü bulamadım bende de oyun zevki kalmadı. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi sosyaller.

3080ti da bu kasma normal değil güç kaynağınız nedir kaç watt 80plus gold mu güç kaynağının değerlerinin olduğu bir fotoğraf paylaşırmısınız genelde 80 plus bronz veya 80plus güç kaynakları giriş seviyesi oluyor ve vadeddiği değerleri vermiyor helede ucuz yollu bir güç kaynağıysa zaten size tavsiyem 80 plus gold bir güç kaynağı alın 12v kanalından tamamını verebilen bir güç kaynağı ben geçen indirimden cougar 650w 80 plus gold sertifikalı bir güç kaynağı aldım ama size yetmez 750 veya 850w lazım kaliteli bir psu işinizi görecektir

asus rog thor 850p 80+ platinum
Oyun oynarken her şey extreme ayarlarda msaa x8'de ve oyun içi 144fps alıyorum 1080p de ama arayüze girerken oyun menüsüne birden 20 fps'e düşüyor. Bütün güncellemeleri armoury create ile yapıyorum. Ekran kartının şu anki sürümü 2.1.3.0 ve güncel olduğunu söylüyor. ekran kartını 400 450watt a kadar besleyebiliyor mevcut güç kaynağı. MSI afterburner açıcam o da açılmıyor lanet oyunda.

asus rog thor 850p 80+ platinum
Oyun oynarken her şey extreme ayarlarda msaa x8'de ve oyun içi 144fps alıyorum 1080p de ama arayüze girerken oyun menüsüne birden 20 fps'e düşüyor. Bütün güncellemeleri armoury create ile yapıyorum. Ekran kartının şu anki sürümü 2.1.3.0 ve güncel olduğunu söylüyor. ekran kartını 400 450watt a kadar besleyebiliyor mevcut güç kaynağı. MSI afterburner açıcam o da açılmıyor lanet oyunda.
Oyun arayüzüyle ilgili olsa gerek bendede forza horizon 4 var arayüzde problem var 30 fps kadar düşüyor oyun içi 110 a kadar çıkıyor 2k da ekran kartım asus rtx 2060 evo 6gb. Sanırım oyun ile alakalı bir durum çünkü bazen oyuna girince oyun içi ayarlarda fps kısıtlama kendi kendine 25 fps 30 fps e sabitliyor kendini düzeltiyorum diyelim 1 hafta girmedim tekrar girdiğimde yine aynısı oluyor ayar tutmuyor oyunda arayüz içinde kasma oluyor ama oyun içi sorunsuz

Geri
Yukarı