Forza Horizon 5 oyundan atıyor

İşletim sistemi
Windows 11
Yer
İstanbul / Bahçeşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 9 7900X
İşlemci Soğutucusu : Arctic Liquid Freezer II 360MM A-RGB
Anakart : ASRock X670E Steel Legend
RAM: G.Skill Trident Z 16X2 32GB 6000MHZ CL30
Ekran Kartı : Sapphire Nitro+ S.E. RX 6900XT
PSU : Corsair HX1200
Kasa : Cooler Master TD500 White
M2 SSD : Hyperx Fury Gen4 1TB + Gigabyte Aorus Gen4 500GB + Kingston KC2000 Gen3 500GB
SSD : Sandisk SSD Plus 480GB + Sandisk SSD Plus 240GB
HDD : Toshiba X300 4TB
Meslek
Pilotaj Öğrencisi
Merhabalar, oyuna Microsoft Store'dan sahibim. Fakat oyuna girdikten 15-20 dakika sonra hata vermeden atıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Not: Windows 11 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizde o şanssız kısımdasınız sanırım benim gibi aynı hata bende Forza Horizon 4'te de mevcuttu ne yaptıysam çözememiştim şimdi de 5'te büyük umutlarla girmiştim oyuna ilk 4 saat sorunsuz oynadıktan sonra şimdi her girişte atıyor ama bu iyi bir ders oldu aslında daha PC'de Forza serisine para falan vermem.
İşin enteresanı forza 4 te herkes sorunlarla cebelleşirken ben 1 kere dahi sorun yaşamadım. 30 yıldır bilgisayarda oyun oynarım, ilk defa bir oyunu oynayamadım. Denemediğim bir tek seçenek kaldı 2 tane m2 ssd yi raid0 yapmıştım, bir ihtimal ondan kaynaklanan bir sorun olabilir diye düşünüyorum ama sırf fh5 için de tüm düzenimi değiştirmem. Çalışmazsa oynamam artık napalım. Muadili bir sürü oyun var onlarla yola devam :)

Yönetici olarak başlat, çözülecektir muhtemelen.
Denedim, fakat çözülmedi.
Sizde o şanssız kısımdasınız sanırım benim gibi aynı hata bende Forza Horizon 4'te de mevcuttu ne yaptıysam çözememiştim şimdi de 5'te büyük umutlarla girmiştim oyuna ilk 4 saat sorunsuz oynadıktan sonra şimdi her girişte atıyor ama bu iyi bir ders oldu aslında daha PC'de Forza serisine para falan vermem.
Evet bende o kısımdayım, ne yaptıysam çözemedim.

İşin enteresanı Forza 4'te herkes sorunlarla cebelleşirken ben 1 kere dahi sorun yaşamadım. 30 yıldır bilgisayarda oyun oynarım, ilk defa bir oyunu oynayamadım. Denemediğim bir tek seçenek kaldı 2 tane M.2 SSD'yi RAID0 yapmıştım, bir ihtimal ondan kaynaklanan bir sorun olabilir diye düşünüyorum ama sırf FH5 için de tüm düzenimi değiştirmem. Çalışmazsa oynamam artık ne yapalım. Muadili bir sürü oyun var onlarla yola devam :)

Aynen hiç gerek yok öyle bir şeye zaten ilk baştada bir oyuncunun bir oyunu oynarken bu tarz şeylerle uğraşması gerekmiyor bence. Tekrar dediğim gibi PC'de daha Forza serisini satın almam ama olurda Xbox veya PS alırsam o zaman olabilir işte.

Geri
Yukarı