Forza Horizon 5 sistem gereksinimleri

İşletim sistemi
Windows 10
3. nesil i3 yeter diyor fakat ben o işlemcinin açabileceğini pek düşünmüyorum. Bence minimum 8. nesil Intel, 2000 serisi Ryzen, ekran kartı olarakta minimum gtx 900 serisi ve rx 500 serisi olur.
Önerilen tarafta 8.nesil i5 olma ihtimali var ama orta seviye bir kartla 6 çekirdeğe gerçekten ihtiyaç duyacak bir oyun olacağını sanmıyorum, bilmiyorum belki de ben yanılıyorumdur zaman gösterecek.

Önerilen tarafta 8.nesil i5 olma ihtimali var ama orta seviye bir kartla 6 çekirdeğe gerçekten ihtiyaç duyacak bir oyun olacağını sanmıyorum, bilmiyorum belki de ben yanılıyorumdur zaman gösterecek.
Bunu şuanda öğrenmemiz zor, dediğiniz gibi, zamanla herşey belli olur.

Her ne kadar o gereksinimlerin imkansız olduğunu düşünsem de Forza Horizon 4 optimizasyon konusunda başarılıydı, bence Forza Horizon 5 daha iyi olacaktır.

Bence 6.nesilden yeni Intel işlemciler ve Ryzen ailesindeki oyun odaklı işlemciler çok rahat açacaktır. Ekran kartı kısmında ise GTX950 veya 960 ile R9 ailesinden üstü yeterli olacaktır. Hatırlatmak isterim ki o oyun sadece videodaki gibi olmayacak. 720p Low-med ayarlarda akıcı bir deneyim alacak bir sistemi düşünün. Forza zaten optimizasyon konusunda iyi. FH4 zaten 750 Ti ile bile akıcı oynanıyordu. Minimum gereksinimlerde 1060 gibi kartlar beklemeyin :D:

Geri
Yukarı