Forza Horizon 5 uzaktaki kaplamalar çok kötü görünüyor

İşletim sistemi
Windows 10

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Forza Horizon 5'i Steam üzerinden aldım fakat oyun hiç videolardaki gibi durmuyor. Özellikle uzak mesafeler oyun en yüksek ayarlarda olmasına rağmen çok kötü duruyor, yollardaki detaylar neredeyse hiç yüklenmiyor, bunun çözümü nedir?

Çözünürlük ölçeklendirme ayarını kapalı yapın.

Hocam bu ayarın İngilizce karşılığı nedir? Oyunu İngilizce oynuyorum da.

1637489632827.png

Oyunun ilerideki kaplamaları bu şekilde duruyor.

1637489820972.png

@NRVS @Ahmet0rhan sizler bu sorunu nasıl çözdünüz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşıyordum 1.410.860.0 güncellemesi ile sorunum ortadan kalktı. Sizin gibi bu sorunu yaşayan birkaç kişiyi daha gördüm forumda. Ayarlarınız düşükse yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

Grafik ayarlarım bu şekilde: (RTX 2060S + R5 3600)
1s.png

2s.png

Oyun içi ekran görüntülerim bu konumda mevcut bakabilirsiniz.

Aynı sorunu bende yaşıyordum 1.410.860.0 güncellemesi ile sorunum ortadan kalktı. Sizin gibi bu sorunu yaşayan birkaç kişiyi daha gördüm forumda. Ayarlarınız düşükse yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

Grafik ayarlarım bu şekilde: (RTX 2060S + R5 3600)
Eki Görüntüle 1222180
Eki Görüntüle 1222182

Oyun içi ekran görüntülerim bu konumda mevcut bakabilirsiniz.
Artık her türlü ayarı denedim fakat olmuyor, ekran kartım 2070 Super mobil.

Resolution Scale kapalı mı? Bir de grafik ayarlarınız neyde nasıl 60 fps'in altına düşüyorsunuz.
Ekstrem'in biraz düşüğünde kullanıyorum, o ayara birazdan oyuna girdiğimde bakacağım.
Resolution Scale kapalı mı? Bir de grafik ayarlarınız neyde nasıl 60 fps'in altına düşüyorsunuz.
@NRVS kapattım fakat halen aynı.
Hiçbir şekilde düzelmiyor, mecbur katlanacağız.

Son düzenleme:
Hocam bu ayarın İngilizce karşılığı nedir? Oyunu İngilizce oynuyorum da.

Eki Görüntüle 1221817

Oyunun ilerideki kaplamaları bu şekilde duruyor.

Eki Görüntüle 1221819

@NRVS @Ahmet0rhan sizler bu sorunu nasıl çözdünüz?

Öncelikli olarak ben bu sorunu deneme yanılma yöntemiyle çözdüm diyebilirim. Ekran kartım 6 GB olduğu için ekstrem ayarda VRAM uyarısı veriyordu ama sadece doku kalitesini ekstrem yapıp diğer ayarları Ultra da tutunca VRAM hatası vermedi ve kaplamalarda düzelmiş oldu yakın zamanda bir gireyim dedim ve doku kalitesini Ultra'ya çektiğimde de dokularda bozulma gibi bir şeyle karşılaşmadım. Ekstreme ayara alınca VRAM hatasıda vermemeye başladı ama dediğim gibi ben sorunu ilk başlarda doku kalitesi ya da kaplama kalitesi artık adı her neyse onu ekstreme ayara alarak düzeltmiştim sonrasında oyunun aldığı güncellemeyle mi yoksa ekran kartının aldığı bir güncelleme ile mi çözüldü ondan maalesef emin değilim. Ki sisteminizde bulunan ekran kartı 8 GB ve oldukça güçlü bir model ben en başından beri 6 GB VRAM'e sahip 2060 kullandığım için ekstrem ayarda uyarı alıyordum, Ultra'da dokular çamur gibi oluyordu ekstrem ayarda böyle bir sorun yoktu oda sonrasında dediğim gibi kendiliğinden düzeldi. Sizde olabilecek en yüksek ayarları geliştirilmiş ayarlar menüsünden ulaşıp yülkseltebilirsiniz.

Geri
Yukarı