Forza Horizon 5 Xbox Game Pass ile indirilmiyor

İşletim sistemi
Windows 11

cyonn

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB RAM
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 2060
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor
Yüklediğim görselde de gözüktüğü gibi Xbox'ın uygulamasından bilgisayarıma Game Pass ile Forza Horizon 5 indirmeyi denedim fakat oyun hiçbir türlü inmiyor. Çözüm için onlarca video izledim ancak çözüm bulamadım. Şu ana kadar oyunu 6 kere indirmeyi denedim, bazen %95'te hata verdi bazen ise yüklemeye koyar koymaz. Biri yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• resim_2023-02-05_170717344.png
    resim_2023-02-05_170717344.png
    78,4 KB · Görüntüleme: 39
Xbox Game Pass mobil uygulamasına kendi Xbox hesabınızla giriş yapıp mobil uygulamadan bilgisayarına indirme emri vererek oyunu indirmeyi deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox Game Pass mobil uygulamasına kendi Xbox hesabınızla giriş yapıp mobil uygulamadan bilgisayarına indirme emri vererek oyunu indirmeyi deneyin.

Dediğiniz her şeyi yaptım fakat "Şuraya Yükle:" düğmesine tıkladığımda Game Pass Ultimate ve Game Pass for Console seçeneklerini gösteriyor, yani yükleme seçeneği falan göstermiyor (Xbox Live for Windows uygulamasından "Mobil cihazlardan uzaktan yüklemeye izin ver seçeneğini işaretledim").

Hocam bu siteyi Türkçeye çevirip gösterdiği talimatları izlemeyi deneyin. Bu orjinal Forza Ekibinin oluşturduğu destek rehberidir.
Attığınız sitede ne yazık ki sadece konsol için olan çözüm yöntemleri var

Son düzenleme:
Dediğiniz her şeyi yaptım fakat "Şuraya Yükle:" düğmesine tıkladığımda Game Pass Ultimate ve Game Pass for Console seçeneklerini gösteriyor, yani yükleme seçeneği falan göstermiyor (Xbox Live for Windows uygulamasından "Mobil cihazlardan uzaktan yüklemeye izin ver seçeneğini işaretledim").

Attığınız sitede ne yazık ki sadece konsol için olan çözüm yöntemleri var
Hocam öncellikle özür dilerim keşke biraz daha kontrol etseydim. Neyse bu sorunu çözecek mi emin değilim ama kendimce yöntemlerim var.

1. Başlat Menüsüne "Kaldır" yazın.

1675613192810.png

2. Program ekle veya kaldıra tıklayıp arama menüsüne "Xbox" yazın. Ardından Xbox'a tıklayıp Gelişmiş Seçenekler'e basın.

1675613285302.png

3. Açılan menüde sayfayı en aşağıya kaydırıp aşağıdaki 3 seçeneği teker teker deneyeceğiz. İlk olarak Onar'ı seçin, çözülmezse sıfırlama ve yine çözülmezse kaldır deyip tekrar yükleyeceksiniz Microsoft Store'dan.

1675613434809.png

Hocam son olarak yine çözülmezse uyguladığınız yöntemlerin aynısını Microsoft Store için uygulayabilirsiniz. Umarım yardımcı olmuştur.

Hocam öncellikle özür dilerim keşke biraz daha kontrol etseydim. Neyse bu sorunu çözecek mi emin değilim ama kendimce yöntemlerim var.

1. Başlat Menüsüne "Kaldır" yazın.

Eki Görüntüle 1658500

2. Program ekle veya kaldıra tıklayıp arama menüsüne "Xbox" yazın. Ardından Xbox'a tıklayıp Gelişmiş Seçenekler'e basın.

Eki Görüntüle 1658505

3. Açılan menüde sayfayı en aşağıya kaydırıp aşağıdaki 3 seçeneği teker teker deneyeceğiz. İlk olarak Onar'ı seçin, çözülmezse sıfırlama ve yine çözülmezse kaldır deyip tekrar yükleyeceksiniz Microsoft Store'dan.

Eki Görüntüle 1658507

Hocam son olarak yine çözülmezse uyguladığınız yöntemlerin aynısını Microsoft Store için uygulayabilirsiniz. Umarım yardımcı olmuştur.
Hocam yardım etmeye çalıştığınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz her şeyi önceden de denemiştim, şimdi de tekrar denemeyi ihmal etmedim, fakat hâlâ aynı sorun devam ediyor. Microsoft'a bu konu hakkında e-posta attım ancak çözeceklerini veya yardım edeceklerini pek sanmıyorum. Çabalarınız için tekrardan teşekkür ederim.

Geri
Yukarı