Forza Horizon'un tam olarak hikayesi nedir?

231981

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar ilk defa Forza oyunu oynuyorum. Uzun zaman önce Forza Horizon 3'ü denemiştim sadece silmiştim geri şu an Forza Horizon 4 oynuyorum oyunu çok beğendim lakin bu oyunda tam olarak amacımız nedir bizim? Yani bir hikayesi bir amacı var mı? Çok karışık bir oyun geldi bana. Mesela bir yarış bitiriyorsunuz ardından haritada 50 tane yarış vs açılıyor ne yapacağımı şaşırıyorum. Bir de bu oyunda sezon ve mevsim gibi farklar var burada da çok kafam karışıyor mesela kış mevsiminde oynuyoruz diyelim haritadaki bütün görevleri ve yarışları bitirince mi mevsim değişiyor yoksa başka bir etkileşim oluyor mu? Tam olarak ne yapmamız gerekiyor bizim bu oyunda? Bir de ben şunu fark ettim oyunda ki evlerimizden birine girip çıktığımız zaman mevsim değişiyor hemen her eve girdiğim de mevsim değişti 3-5 kere mevsim değişme sonrasında şu an eve girip çıksam bile değişmiyor artık kış mevsimin de kaldı. Oyuna çok yabancıyım bu oyunu oynayanlar sorularımı yanıtlayabilirse çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hikaye yok denebilir. Oyun daha çok Challenge ve yarışlar üzerine kurulu. Bir de Online Multiplayer. Oyunda yapmaktan zevk aldığın şeyleri dilediğin kadar yapabiliyorsun. Araba modifiye edebilirsin, ikinci el alım satım yapabilirsin, yarışlara katılabilirsin, haritadaki Challenge'ları yapabilirsin, Online'da arkadaşlarınla benzer aktiviteleri birlikte yapabilirsin... Mesela ben Forza 4'te hikaye yarış vs neredeyse hiç takılmadım. Çoğunlukla Online'da otobanda insanlarla yarışıyordum ve araç modifiye ediyordum.

Oyunda amaç, tanınan ünlü bir yarışçı haline gelmek gibiydi sanki. Bir de mevsim olayı online oynarken elimizde olan bir şey değil. Diğer oyuncularla eş zamanlı oynadığımız için ortak bir vakitte değişiyor mevsimler.

Oyunda amaç, tanınan ünlü bir yarışçı haline gelmek gibiydi sanki. Bir de mevsim olayı Online oynarken elimizde olan bir şey değil. Diğer oyuncularla eş zamanlı oynadığımız için ortak bir vakitte değişiyor mevsimler.

Ben Online oynamıyorum Single takılıyorum bir ara hiç mevsim değişmedi sürekli kış mevsimin de oynadım oyunu sonra eve girip çıkayım dedim mevsim değişmeye başladı ilkbahar falan oldu sonra 1-2 kere daha değişti şimdi yine kışa döndü değişmiyor da artık kaldı böyle 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı