Fotoğraf albümleme-klasörleme uygulaması önerisi

f1ght3r

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarımda bulunan binlerce fotoğrafı, örneğin; doğa, çiçek, araba, manzara vb. gibi otomatik klasörleyecek bir program var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğrafların otomatik olarak klasörlenebilmesi için basit de olsa bir yapay zekaya ihtiyaç duyulur. En basit örneklerinden birisi olarak Google Photos kullanabilirsiniz. Windows işletim sistemi için özel bir programı şu anda bulunmuyor. Fakat internet tarayıcınız vasıtasıyla Google Photos sitesine girerek fotoğraflarınızı yükleyebilir ve otomatik olarak gruplandırılabilmesini sağlayabilirsiniz. Fakat belirttiğiniz seviyede her şeyi otomatik olarak ayırmasını tam olarak beklememeniz gerekmektedir.
İnternet ortamında otomatik yerine sizin yönlendirmenizle dosyaları kategori halinde sıralayabilen programlara da göz atabilirsiniz.

Fotoğrafların otomatik olarak klasörlenebilmesi için basit de olsa bir yapay zekaya ihtiyaç duyulur. En basit örneklerinden birisi olarak Google Photos kullanabilirsiniz. Windows işletim sistemi için özel bir programı şu anda bulunmuyor. Fakat İnternet tarayıcınız vasıtasıyla Google Photos sitesine girerek fotoğraflarınızı yükleyebilir ve otomatik olarak gruplandırılabilmesini sağlayabilirsiniz. Fakat belirttiğiniz seviyede her şeyi otomatik olarak ayırmasını tam olarak beklememeniz gerekmektedir.
İnternet ortamında otomatik yerine sizin yönlendirmenizle dosyaları kategori halinde sıralayabilen programlara da göz atabilirsiniz.

Google Fotoğraflar Upload etmediğimiz fotoğrafları tarayamıyor maalesef. Ben öyle bir özellik de istiyordum ama yok. Belki masaüstü uygulaması olsa bunu yapabilirdi.

Google Fotoğraflar upload etmediğimiz fotoğrafları tarayamıyor maalesef.
Maalesef belirttiğiniz gbi bu tarz gelişmiş bir özelliği bulunmuyor.
Belki masaüstü uygulaması olsa bunu yapabilirdi.
Masaüstü progamlarını çıkaracaklarını sanmıyorum. Önerdiğim proramlar ile manuel bir şekilde klasörleme yapabilirsiniz. Fakat otomatik olarak klasörleyen bir programın şu anda olduğunu düşünmüyorum.

Ben de araştırdım ama bulamadım. Aslında yazılım bilsem bu tarz bir program yapıp 1-2 dolardan piyasaya sürerdim. :D Özellikle tasarımcıların çok işine yarardı. O halde iş başa düştü. Kendimiz klasörleyeceğiz.

Aslında bu tarz şeyler için bir program kullanılmasına pek sıcak bakmıyorum. Kullanılan programın özel fotoğraflarımıza ne yapacağını bilmediğimiz için ve nerelerde paylaşacağını bilmediğimiz için yardımcı bir program kullanmamak gerekiyor. En sağlıklı yöntem manuel olarak yapmak gibi duruyor. Kolay gelsin. 😉

Photo Organizer diye bir program var benim için devrim niteliğinde. İçine import ettiğiniz tüm fotoğrafları Picture klasörü içine tarihe göre sıralayarak aktarıyor. 10 numara 5 yıldız bir program oldu benim için... Müdehale edilmiş fotoğrafları ise Unknown Date Taken diye tarihsiz bir klasöre dolduruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Photo Organizer diye bir program var benim için devrim niteliğinde. İçine import ettiğiniz tüm fotoğrafları Picture klasörü içine tarihe göre sıralayarak aktarıyor. 10 numara 5 yıldız bir program oldu benim için... Müdehale edilmiş fotoğrafları ise Unknown Date Taken diye tarihsiz bir klasöre dolduruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu uygulamanın yaptıklarını Windows 10'da zaten yapabiliyoruz ki. Program çok gereksiz geldi bana. Windows XP kullansaydık fena bir program sayılmazdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı