Fotoğraf kalite düşmeden nasıl kırpılıt?

Makaleler
4
Yer
Ankara
Arkadaşlar elimde fotoğraf makinesi ile çekilmiş bir fotoğraf var. Ben bu fotoğrafı sağdan soldan az kırpınca kalite çok fazla düşüyor. Bu fotoğrafı kalite düşmeden nasıl kırpabilirim?

Arkadaşlar elimde fotoğraf makinesi ile çekilmiş bir fotoğraf var. Ben bu fotoğrafı sağdan soldan az kırpınca kalite çok fazla düşüyor. Bu fotoğrafı kalite düşmeden nasıl kırpabilirim?

İlk önce kaç pikselde ve hangi çözünürlükte çekildiğine bakın ve paintten o çözünürlükte kaydedin.

Fotoğrafın ne kadarlık alanını kuruyorsunuz ve kırptıktan sonra elde edilen görüntüyü ne kadar büyük bir ekranda bakıyorsunuz ve kırptıktan sonra kullandığınız programda kaydetme kalitesi varsa orayı ne diye seçiyorsunuz?

İlk önce kaç pikselde ve hangi çözünürlükte çekildiğine bakın ve paintten o çözünürlükte kaydedin.
Hocam nasıl bakacağım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Fotoğrafın ne kadarlık alanını kuruyorsunuz ve kırptıktan sonra elde edilen görüntüyü ne kadar büyük bir ekranda bakıyorsunuz ve kırptıktan sonra kullandığınız programda kaydetme kalitesi varsa orayı ne diye seçiyorsunuz?
Hocam Google'da online shop uygulaması ile yapıyorum, uygulama da kalite normal gözüküyor kaydedince düşüyor. Fotoğrafı aşırı derece de kırpmayacağım.

Hocam Google'da online shop uygulaması ile yapıyorum, uygulama da kalite normal gözüküyor kaydedince düşüyor. Fotoğrafı aşırı derece de kırpmayacağım.
Online siteler sunucularında yer kaplamaması için çoğunlukla fotoğraflarda görüntü kalitesini düşürür. Bunun yerine bilgisayardaysanız fotoğrafı açtığınız uygulamada muhakkak kırpma aracı vardır, telefonda iseniz galeriden fotoğrafı bulup düzenle menüsünden kırpma işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede goruntu kaybı minimum düzeyde olur.

Hocam Google'da Online shop uygulaması ile yapıyorum, uygulama da kalite normal gözüküyor kaydedince düşüyor. Fotoğrafı aşırı derece de kırpmayacağım.

Fotoğrafa sağ tıklayıp ayrıntılar deyin.

Geri
Yukarı