Fotoğraf makinası önerisi

Pradnel

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda Avrupa gezim olacak. Bu gezimde güzel kaliteli fotoğraflar çekmek istiyorum. Telefon olarak kameram bana yetmiyor, Vestel venüs Z40 kullanıyorum. Fotoğraf makineleri ile alakalı en ufak bir teknik veya fiyat bilgim yok. Genel olarak mütevazı yaşayan bir insanım bu yüzden alacağım fotoğraf makinesinin başlangıç olması veya 2.el olması durumunu yadırgamam. Sadece başlangıç olarak beni mutlu etsin ve güzel kaliteli hatıralar bıraksın. Bunun için tavsiyelerinizi bekliyorum. Maksimum bütçem 10k. Esenlikler...

Selam, o numaralar kameranın modelini belirtiyor, telefonunuzun adındaki "Z40" gibi yani. Bir kamera lenssiz çalışamaz, telefon kameralarında da lens vardır, sensöre görüntüyü düzeltip iletecek cam kesinlikle şarttır.

Genel olarak manzara fotoğrafları çekeceğinizi varsayıyorum.

Bütçe en fazla 10.000 TL gibi bir miktarsa Canon 600D ya da Canon 650D alınıp yanında da bir 24mm 2.8 lens alabilirsiniz. Aynı bütçede 16-55mm lensi ile Sony A6000 de düşünülebilir.

Bütçe biraz 15.000 TL civarına artarsa Canon M50 alınabilir kit lensi ile birlikte. Bu bütçelerde güzel "kendinden lensli" kompakt kameralar da bulunabilir ama benim kompakt kameralarla alakalı bilgim sınırlı o yüzden değiştirilebilir lensli kameralardan öneri verebilirim.

Yukarıda bahsettiğim kameraların fiyatlarını ikinci el fiyatlarını baz alarak yazdım. Ekstra sorunuz varsa belirtebilirsiniz.

Selam, o numaralar kameranın modelini belirtiyor, telefonunuzun adındaki "Z40" gibi yani. Bir kamera lenssiz çalışamaz, telefon kameralarında da lens vardır, sensöre görüntüyü düzeltip iletecek cam kesinlikle şarttır.

Genel olarak manzara fotoğrafları çekeceğinizi varsayıyorum.

Bütçe en fazla 10.000 TL gibi bir miktarsa Canon 600D ya da Canon 650D alınıp yanında da bir 24mm 2.8 lens alabilirsiniz. Aynı bütçede 16-55mm lensi ile Sony A6000 de düşünülebilir.

Bütçe biraz 15.000 TL civarına artarsa Canon M50 alınabilir kit lensi ile birlikte. Bu bütçelerde güzel "kendinden lensli" kompakt kameralar da bulunabilir ama benim kompakt kameralarla alakalı bilgim sınırlı o yüzden değiştirilebilir lensli kameralardan öneri verebilirim.

Yukarıda bahsettiğim kameraların fiyatlarını ikinci el fiyatlarını baz alarak yazdım. Ekstra sorunuz varsa belirtebilirsiniz.

İkinci el fiyatlara bakıyorum. Shutter sayısı kaç olmalı en fazla?
İkinci el ararken dikkat etmem kriterler neler ?

Geri
Yukarı