Fotoğraf makinesi önerisi

Ahmet Samur

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar ben halihazırda drone kullanıyorum çekimler için. Az buçuk montaj bilgimde var. Bana amatör marka çekimi yapabilmek için fotoğraf makinesi lazım ama ben daha önce fotoğraf makinesi kullanmadım. Kendi telefonum IPhone'dan çekilebilecek en iyi görüntüleri kaliteli ve vizyonlu bir şekilde çekebiliyorum. Nereden başlamalıyım? Ne kadar bütçe ayırmalıyım hangi markayı tercih etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer illa sıfır alacağım dersen rahat 20-30k gözden çıkarman gerek bütçen el verirse bir şeyler önerebilirim.

Telefonla devam edin ve iyi derecede Photoshop programı öğrenin bence.
İnsanlar ciddiye almıyorlar hocam illa o makine olcak yani kötüde çekse

Eğer illa sıfır alacağım dersen rahat 20-30k gözden çıkarman gerek bütçen el verirse bir şeyler önerebilirim.
O kadar bütçe ayıramam ama 2. el bi makine var linkini atsam sarı sitede sıkıntı olur mu?

İnsanlar ciddiye almıyorlar hocam illa o makine olacak yani kötüde çekse.

O kadar bütçe ayıramam ama 2. el bir makine var linkini atsam sarı sitede sıkıntı olur mu?

Sıkıntı olmaz.

Benim önerim 600 650D muadili bir makine alabilirsiniz.

Bende pek yeni sayılırım, EOS 550D var şu an halihazırda fakat bazı konularda düşük kalabiliyor. Maksimum ne kadar bütçeniz var ona göre önereyim.

Hocam shutter sayısı çok yüksek makine hakkında kötü yorumum yok fakat 50k shutter çok fazla. Daha az shutter sayısında başka ilan varsa tercih edilebilir gibi.

Hocam shutter sayısı çok yüksek makine hakkında kötü yorumum yok fakat 50k shutter çok fazla. Daha az shutter sayısında başka ilan varsa tercih edilebilir gibi.
Hocam peki başlangıç olarak düz mantıkta beni nereye kadar götürür sonuç olarak ben bunu sürekli kullanmayacağım işler ilerlediğinde daha iyi modellere geçebilirim.

O zaman 2.el bir d700+50mm f1.8, 2.el canon 5D+50mm f1.8 en iyi f/p cihazları. Yaklaşık 10bin tl.

Daha ekonomik olsun derseniz 2.el bir 450d+35mm f1.8 yada nikon d300+35mm f1.8 yada bu makinelerin yanına tamron 17-50 yada sigma 17-70 işinizi görür.

Not: Yukarıdaki arkadaşın aksine shutter önemsiz diyebilirim. Yeterki sorunsuz çalışsın.

Hocam açıkçası aynası

Not: Yukarıdaki arkadaşın aksine shutter önemsiz diyebilirim. Yeterki sorunsuz çalışsın.

Hocam haklısın fakat Sony sitesinde A6000 için 100k fotoğraf ömrü vermiş, 50k shutter demek makine ömrünü yarılamış demek sende biliyorsun problem çıkarabilir. 20 30k olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabii makineyi görmeden bir şey demek de yanlış.

Geri
Yukarı