Fotoğraf ve video depolamak için SSD önerisi

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
12 yıldır kullandığımız 1 TB hard disk bozuldu. İçinde benim doğumumdan bile görüntüler var. Sanırsam içinde en az 200 250 GB'lık veri var. Tekrar harf disk alırdım ama tekrar bozulmasını istemem. Uzun süre götürecek bir SSD önerirsiniz? Yavaş olabilir içinde sadece fotoğraf ve video olacak zaten.

128 miş arkadaşlar içeride olan veri.

Olabildiğince ucuz olsun hız önemli değil dediğim gibi. Uzun götürsün yeter.

Son düzenleme:
SSD'ler HDD'ye göre ömrü kısadır. Ancak performans bakımından tabii ki SSD. Hem fiyat hem de depolama alanı olarak HDD öneririm. Tabii ki karar sizin.

HDD: Seagate Barracuda 500gb 3.5" 7200rpm 32mb Sata 3.0 Ncq Sabit Disk St500dm009 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

SATA SSD: Samsung 870 EVO MZ-77E250BW 2.5" 250 GB SATA 3 SSD Fiyatları ve Özellikleri

M.2 SSD: https://www.amazon.com.tr/dp/B07MHX...e=380333&creativeASIN=B07MHXYL6T&linkCode=asn

128 GB'dan bir tık üst depolama yerleri önerdim ileride yer sıkıntısı yaşamayın diye.

Bizim bilgisayarcı da HDD'ler çabuk bozuluyor dedi. Tabii HDD almam daha mantıklı olur daha ucuza ama öyle dedi diye SSD önerisi istemiştim.

Önerebileceğiniz en uzun ömürlü ve en ucuz HDD bu HDD midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim bilgisayarcıda HDD'ler çabuk bozuluyor dedi. Tabii HDD almam daha mantıklı olur daha ucuza ama öyle dedi diye SSD önerisi istemiştim.

Önerebileceğiniz en uzun ömürlü ve en ucuz HDD bu HDD midir?

Aslında kullanıma bağlı. Benim de sizin gibi aile fotoğraflarım ve kişisel dosyalarımı depoladığım 4 TB HDD var. 15 seneye yakındır kullanıyorum sapasağlam. Dediğim gibi SSD'ler HDD'ye göre ömrü kısa. Size 3 alternatif link attım. Önerdiklerim hepsi kalite ve depolama alanında başarı sağlamış firmalarının ürünlerini önerdim.

Aslında kullanıma bağlı. Benim de sizin gibi aile fotoğraflarım ve kişisel dosyalarımı depoladığım 4 TB HDD var. 15 seneye yakındır kullanıyorum sapasağlam. Dediğim gibi SSD'ler HDD'ye göre ömrü kısa. Size 3 alternatif link attım. Önerdiklerim hepsi kalite ve depolama alanında başarı sağlamış firmalarının ürünlerini önerdim.

Anladım. 12 yıl boyunca kenarda durdu aslında hiç dokunmadık bile. Toshiba 1 TB harddiskti. O zaman ben Seagate 500 GB alırım.

Anladım. 12 yıl boyunca kenarda durdu aslında hiç dokunmadık bile. Toshiba 1 TB harddiskti. O zaman ben Seagate 500 GB alırım.

İyi muhafaza ederseniz uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Bizim bilgisayarcı da HDD'ler çabuk bozuluyor dedi.
Sizin için kaliteli bir SSD daha mantıklı olur. SSD bozulsa bile içerisindeki verileri alabiliyorsunuz kaliteli modellerde.

Önerim Samsung 870 EVO.

Dediğim gibi SSD'ler HDD'ye göre ömrü kısa
Diskleri 100 yıl bir yerde bekletirseniz dediğiniz doğru olabilir ancak eğer kullanacaksanız SSD daha garantili. HDD'yi çalıştırırken düşürün, bakalım kurtuluyor mu.

Sizin için kaliteli bir SSD daha mantıklı olur. SSD bozulsa bile içerisindeki verileri alabiliyorsunuz kaliteli modellerde.

Önerim Samsung 870 EVO.

Diskleri 100 yıl bir yerde bekletirseniz dediğiniz doğru olabilir ancak eğer kullanacaksanız SSD daha garantili. HDD'yi çalıştırırken düşürün, bakalım kurtuluyor mu?

Hocam fotoğraf ve video koyacağım sadece, sonra bir yere koyacağım, orada 2-3 yıl duracak büyük ihtimalle.

Önerim Samsung 870 EVO.

Diskleri 100 yıl bir yerde bekletirseniz dediğiniz doğru olabilir ancak eğer kullanacaksanız SSD daha garantili. HDD'yi çalıştırırken düşürün, bakalım kurtuluyor mu.

1000 lira gibi bir para veremem bir de ne yazık ki.

Hocam fotoğraf ve video koyacağım sadece, sonra bir yere koyacağım, orada 2-3 yıl duracak büyük ihtimalle.

1000 lira gibi bir para veremem bir de ne yazık ki.
O zaman HDD de olur. Kapalı olsa bile sarsıntı ve darbelerden koruyun. Diskte boş alan varsa aynı veriyi 2. klasör açıp oraya da kopyalayın. Bir şey olursa kurtarması daha iyi olur.

O zaman HDD de olur. Kapalı olsa bile sarsıntı ve darbelerden koruyun. Diskte boş alan varsa aynı veriyi 2. klasör açıp oraya da kopyalayın. Bir şey olursa kurtarması daha iyi olur.

Aynı disk içerisine 1 klasör daha mı açayım koymak için veriyi?

Geri
Yukarı