Çözüldü Fotoğrafları tarihleri değişmeden taşımak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berkay_00

Hectopat
Yeni bir telefona geçtim. Eski telefonumdaki fotoğrafları atmaya çalıştığım zaman kopyayınca ya da taşıyınca oluşturulma tarihi 01.02.2020, değiştirilme tarihi "bugünün tarihi" olarak değiştiği için tüm fotoğrafları aynı yıl ay gün olarak içinde görüyorum. Telefonda SD kart olmadığı için yeni bir tane sipariş verdim. Eski telefonuma takıp tüm fotoğrafları taşısam, hepsi o SD kart üzerinde kalsa tarihler de değişir mi? Ya da başka nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eskisi Omix X500 şu an kullandığım Samsung m51. ikisi de Android 12.

Android 12'deki Samsung galeri uygulamasıyla Android 13'teki neredeyse aynı. Fotoğrafları seçin ardında tarih ve saati düzenleye basın. Galerideki sıralamayı yapmayı sağlayan tarihi ve saati düzenleyecektir. Fotoğrafları eski telefonunuz ile karşılaştırıp düzenlemek çok yorucu olabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin.
Yeni bir telefona geçtim. Eski telefonumdaki fotoğrafları atmaya çalıştığım zaman kopyayınca ya da taşıyınca oluşturulma tarihi 01.02.2020, değiştirilme tarihi "bugünün tarihi" olarak değiştiği için tüm fotoğrafları aynı yıl ay gün olarak içinde görüyorum. Telefonda SD kart olmadığı için yeni bir tane sipariş verdim. Eski telefonuma takıp tüm fotoğrafları taşısam, hepsi o SD kart üzerinde kalsa tarihler de değişir mi? Ya da başka nasıl çözebilirim?

Maalesef bunun herhangi bir yontemi yok her türlü fotoğraflar birbiri ile karışıyor bende çok yaşadım bu durumu :(

Tarihler karışsın istemiyorsanız Google depolama alanınızı 100 GB'a yükseltin. Google Fotoğraflar kullanın. Fotoğraflar tarihe göre sıralanır.

Şu şekilde ayın 17sinde uzun bir tarih karışması var var

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230816-011044_Gallery.jpg
    Screenshot_20230816-011044_Gallery.jpg
    34,5 KB · Görüntüleme: 82

Geri
Yukarı