Fotoğraftaki elin büyüme plakları kapanmış mı?

228522

Kilopat
Makaleler
4
Fotoğraftaki elin büyüme plakları kapanmış mı?

23D9709C-28FD-4B25-9CCE-CF5FCBEFC832.jpeg

@holywitcherofrivia hocam bakabilir misiniz?

Kemik yaşınız 16,5-17 civarı gibi görünüyor, gerçek yaşınız nedir?

Çok ufak açıklıklar kalmış özellikle bilek en son kapanır el içerisinde. Omurga ve bacaklardan biraz daha uzama devam edebilir ama büyük oranda son boyunuza yaklaşmışsınız diyebiliriz eğer kollarınız orantısız uzun değilse.

Doktorunuz uzama öykünüz, diğer kan bulguları, genital muayene vs ile daha net bilgi verecektir elbette.

Kemik yaşınız 16,5-17 civarı gibi görünüyor, gerçek yaşınız nedir?

Çok ufak açıklıklar kalmış özellikle bilek en son kapanır el içerisinde. Omurga ve bacaklardan biraz daha uzama devam edebilir ama büyük oranda son boyunuza yaklaşmışsınız diyebiliriz eğer kollarınız orantısız uzun değilse.

Doktorunuz uzama öykünüz, diğer kan bulguları, genital muayene vs ile daha net bilgi verecektir elbette.
Bir arkadaşıma ait hocam. Kendisi yakında 16 yaşında olacak bir kız. Röntgeni çektirdiği vakit 2022 Mayıs ayı, o zamanlar boyu 160 civarıydı. Sonra uzadı, şuan 165 civarı boyu. Yakında ben de röntgen çektireceğim.

Bir arkadaşıma ait hocam. Kendisi yakında 16 yaşında olacak bir kız. Röntgeni çektirdiği vakit 2022 Mayıs ayı, o zamanlar boyu 160 civarıydı. Sonra uzadı, şuan 165 civarı boyu. Yakında ben de röntgen çektireceğim.
Kızsa 15-15,5 yaş ile uyumlu zaten evet, kız çocuklarında boy atma ve kemik gelişimi daha erken gerçekleşiyor, son boylarına daha erken ulaşıyorlar. O yüzden aynı görüntü erkek ve kız için farklı yaşları gösteriyor.

165-170 arası artık son boyu olur onun da tahminimce. 170’i aşar mı bilemedim açıkçası.

Kemik yaşınız 16, 5-17 civarı gibi görünüyor, gerçek yaşınız nedir?

Hocam kemik yaşı için hangi bölümden randevu almak gerekiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı