Founders Edition GTX 1080 Ti vs MSI Gaming X GTX 1080 Ti

Daha fazla  
Arkadaşlar tek başına ekran kartı fiyatları acayip derecede artımış bulunmakta. Tanıdığım birisi Amerika'da yaşıyor ve Nvidia'nın kendi sitesinden ekran kartı alabileceğini söyledi. Çok daha uyguna geliyor fiyatı hatta 2'li SLI bile yapsak Türkiye'dekinden ucuza geliyor. Ama MSI, ASUS vb. markaların ekran kartlarının normal gelen hali ile Founders Edition arasında çok fazla bir FPS farkı var mıdır? Ben puanlarına bakmıştım pek fark göremedim. Sizin de fikrinizi almak istedim.

Yeni aklıma geldi bu arada. Technopat test sisteminde de Founders Edition GTX 1080 Ti kullanılıyor. Çok mu fark var aralarında? 3-4 FPS benim için önemli değil fakat 20-30 FPS gibi ahım şahım farklar varsa değer mi?

Amazon'da bile MSI GamingX GTX 1080Ti 1300-1400 dolar seviyelerinde geziyor. Ama Nvidia sitesinde 700 dolar FE GTX 1080Ti. Hangisi daha karlı ve uzun ömürlü olur? En az 10 yıl bir daha bilgisayarıma yükseltme yapmak istemiyorum çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arada dağlar kadar fark olmaz. Isınma durumuna ve boost frekansına bağlı olarak birkaç FPS düşük olur.
Bu arada Nvidia'nın sitesinden alışveriş yapabileceğinizi sanmıyorum.

Aynı GPU'ya sahip hiçbir ekran kartı arasında 20-30 FPS fark olmaz, bütçene uygun en ucuz kartı almanda bir sakınca görmüyorum. Sistem özelliklerini de belirt. FE modelleri de özel soğutmalı modellere göre soğutma, ses ve performans olarak biraz daha geride. FE modeli ile özel soğutmalı modeller arasındaki fark alacağın yerde benzer fiyatlarda ise özel soğutmalı olan versiyonu al, aradaki fark fazlaysa FE al geç.

Maalesef noktalama işaretinden yanlış kullanmışım engel yedim yazamadım kusura bakmayın.

Arada dağlar kadar fark olmaz. Isınma durumuna ve boost frekansına bağlı olarak birkaç FPS düşük olur.
Bu arada Nvidia'nın sitesinden alışveriş yapabileceğinizi sanmıyorum.

Nvidia Sitesinden alışveriş yapılıyormuş Asım Demir kardeşim. Ben de bilmiyordum. Screenshot_1 olarak aşağıda paylaştım. Hatta geçen gün denemek için notify me seçeneğini kullanarak bildirim de almıştım.

Şimdi soruma gelirsek. Nvidia'nın kendi sitesinde 700 dolar GTX 1080Ti
Amazon'da ise GTX 1080Ti 1400 1500 dolar bandında geziyor partner firmaların. (Asus,Msi)
Nvidia'nın sitesinden Founder Edition 1080Ti SLI almak mı daha uzun ömürlü ve doğru bir seçim olur. Yoksa tek 1 partner versiyon olan ekran kartı almak mı daha uzun ömürlü ve performanslı (daha yüksek fps, 10yıl boyunda upgrade yapmak istemiyorum low ayarlarda hatta ilerde 2kda bile götürmesini istiyorum)

Eğer SLI daha iyi ve performanslı ise, son 1 sorum daha var. SLI yapıldığında 2 ekran kartı arasındaki mesafe çok mu önemli ? internette bazılarında dipdibe görüyorum boşluk olmadan bazılarında ise boşluk oluyor, bunları da yine ekte paylaşıyorum. Eğer dipdibe olursa sıcaklık artışı çok fazla mı oluyor bilginiz varmıdır ? Hiç çevremde SLI kullanan birisi yok. İlk defa pahalı bir sistem alıp uzun yıllar kullanmak istiyorum çünkü. Yardım ederseniz çok sevinirim =)

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    32,3 KB · Görüntüleme: 139
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    124,2 KB · Görüntüleme: 165
  • SLI1.jpg
    SLI1.jpg
    42,7 KB · Görüntüleme: 143
  • SLI2.jpg
    SLI2.jpg
    11,5 KB · Görüntüleme: 139
Son düzenleme:
MSI GTX 1080Ti Gaming daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü çift fana sahip, kullanılan soğutma sistemi oldukça güçlü. Fanlar 60 dereceden sonra çalışınca gerçekten iyi soğutuyor.

MSI GTX 1080Ti Gaming daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü çift fana sahip, kullanılan soğutma sistemi oldukça güçlü. Fanlar 60 dereceden sonra çalışınca gerçekten iyi soğutuyor.
700 dolar için 3-4 FPS kaybetmeye değmez.

Dostum eğer cidden o fiyata alabileceksen al. Arada 3-4 FPS oynar. SLI konusunda 10xx kartlarına pek hakim değilim kusura bakmayın ancak SLI günümüzde bile pek mantıklı bir tercih olmuyor malesef.

Çünkü performans iki kat artmıyor, hatrı sayılacak bir performans artıyor ancak halen daha SLI ve CrossFire işlemleri donanımsal ve yazılımsal olarak hazır değil. Her oyun SLI desteklemiyor, oyunda takılmalar oluşabiliyor. Ayrıca 700 doların hakkını verecek performans alamassınız.

SLI yapsanız bile 10 yıl götüreceğini düşünmüyorum. Bu bağlamda sanırsam maddi durumu iyi olan birisisiniz ve o zamana kadar sanırsam yeniden bir bütçe birikir, inşAllah öyledir.

Sonuç, 700 dolarlık 1080 Ti al, SLI gerek yok.

Fiyatlar çok iyi. Almanyada tanıdığım var benimde oradaki fiyatlara baktımda şuanki Euro kurunda bile çok fark var.

Türkiye kadar her yönden çıkarcı başka ülke daha yoktur.

Monitörün sadece 2K olması yanında 144 Hz üstü yenilemeye sahip olması gerekir ki 1080 Ti hakkını verebilsin. Bence tek 1080 Ti alıp daha sonra değiştirsen iyi edersin. SLI falan hiç uğraşma derim. 1080 Ti kronik bir sorun yaşamazsan tek başına zaten kafadan 5 yıl götürür. 10 yıl 1080 Ti'yi 4'lü SLI yapabilsen dahi götüreceğini zannetmem.

700 dolar için 3-4 FPS kaybetmeye değmez.

Dostum eğer cidden o fiyata alabileceksen al. Arada 3-4 FPS oynar. SLI konusunda 10xx kartlarına pek hakim değilim kusura bakmayın ancak SLI günümüzde bile pek mantıklı bir tercih olmuyor malesef.

Çünkü performans iki kat artmıyor, hatrı sayılacak bir performans artıyor ancak halen daha SLI ve CrossFire işlemleri donanımsal ve yazılımsal olarak hazır değil. Her oyun SLI desteklemiyor, oyunda takılmalar oluşabiliyor. Ayrıca 700 doların hakkını verecek performans alamassınız.

SLI yapsanız bile 10 yıl götüreceğini düşünmüyorum. Bu bağlamda sanırsam maddi durumu iyi olan birisisiniz ve o zamana kadar sanırsam yeniden bir bütçe birikir, inşAllah öyledir.

Sonuç, 700 dolarlık 1080 Ti al, SLI gerek yok.

Kardeş fikrin için çok teşekkür ederim saolasın. Tek 1080Ti ile SLI 1080Ti arasındaki fps farkı 4K ultra grafik ayarlarında ortalama 30-35 fps farkediyor. Dediğin gibi tam 2 katı performans elde edilmiyor. Bende MSI Gaming X 1080Ti 1400 dolar para vericeğime 2'li FE 1080Ti SLI yaparım diye düşünmüştüm. Aslında yurtdışından MSI GS73VR 7RG modelini alıcaktım ama taka bi laptopum var ona SSD aldım ve işimi görüyor. Ama arada TV'ye bağlayıp 4k oyun oynamak istediğim için masaüstü almaya karar verdim o yüzden böyle bir ikilemde kalmıştım.

Monitörün sadece 2K olması yanında 144 Hz üstü yenilemeye sahip olması gerekir ki 1080 Ti hakkını verebilsin. Bence tek 1080 Ti alıp daha sonra değiştirsen iyi edersin. SLI falan hiç uğraşma derim. 1080 Ti kronik bir sorun yaşamazsan tek başına zaten kafadan 5 yıl götürür. 10 yıl 1080 Ti'yi 4'lü SLI yapabilsen dahi götüreceğini zannetmem.

Hadi ya bu kadar bile götürmüyorsa cidden kötüymüş :( ben oyunlarda 30 FPS LOW ayarlarda alınca bile seviniyordum ve o kadar yıl idare eder sanıyordum. Galiba 700 dolara Nvidia'nın resmi sitesinden FE 1080Ti alıcam. Bilgiler için teşekkürler. İyi Forumlar...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı