Foxconn 2ABF Anakart İle Uyumlu Ekran Kartı Tavsiyesi

buraktas0758

Centipat
Bu sisteme uygun, el yakmayacak ve moba oyunlarda orta düzey bir performans gösterecek ekran kartı önere bilirseniz sevinirim

bnvbn.PNG
hgjghjghj.PNG
jkljkljkl.PNG
uıouıouıo.PNG
zxcczxczxc.PNG

Son düzenleme:
RAM miktarı 4 GB gözüküyor. Bir 4 GB daha RAM almanızı tavsiye ederim.

Ekran kartı olarak GT 1030 düşünebilirsiniz(GT 1030 MediaMarkt). Ekstra güç girişi olmadığı için güç kaynağı yenilemeniz gerekmez. Lakin DVI veya HDMI girişi yoksa monitörünüzde HDMI'dan VGA'ya aktif dönüştürücü de almanız gerek(yaklaşık 50 TL olması lazım).
İkinci el düşünürseniz GTX 750 Ti'da iyi bir karttır. Güç girişsiz, VGA veya DVI-I çıkışlı bir model tercih ederseniz dönüştürücü de almanız gerekmez. DVI-I için basit bir dönüştürücü gerekir ki onlar da ucuz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ekran kartı olarak GT 1030 düşünebilirsiniz(GT 1030 MediaMarkt). Ekstra güç girişi olmadığı için güç kaynağı yenilemeniz gerekmez. Lakin DVI veya HDMI girişi yoksa monitörünüzde HDMI'dan VGA'ya aktif dönüştürücü de almanız gerek(yaklaşık 50 TL olması lazım).
İkinci el düşünürseniz GTX 750 Ti'da iyi bir karttır. Güç girişsiz, VGA veya DVI-I çıkışlı bir model tercih ederseniz dönüştürücü de almanız gerekmez. DVI-I için basit bir dönüştürücü gerekir ki onlar da ucuz.
GT 1030 DDR5 ama benim anakartım DDR3 sıkıntı olmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el R7 265 bakabilirsin.

Hayır sıkıntı olmaz.

Hayır kart çalışmaz. link1, link2 ve forumda bunun gibi kartı taktım çalışmıyor diye mesajlar var.

Sistemimde anakart: Foxconn 2ABF, işlemci: i5 2400, 8 GB RAM, ekran kartı: Asus 4GB GT 730 vardı. Sistemimi yükseltmek için Zotac 1050Ti Mini aldım fakat çalışmadı, galiba anakart ile uyumsuz, yeni bir anakart lazım, ne almam gerekir?
İyi günler, bugün sistemime ek olarak GTX1050 aldım ve bilgisayarım açılmadı sistem özelliklerimi yazıyorum lütfen yardımcı olun.
  • Anakart: HP Pro 3400 Series MT Foxconn 2ABF
  • İşlemci: Intel Core i5-2400
  • Ekran kartı eskiden GT730'du GTX1050 2 GB aldım ve bilgisayarım açılmadı
  • RAM: 8GB 4-4 2 tane
  • PSU: Aero Cool VX450 450w
Bu sistem neden açılmadı gözünüzü seveyim anakart uyumlu değilse de bir anakart önerir misiniz? Hem işlemciye hem ekran kartına uyan.

Bilgisayar açılırken HP yazısı çıkıyor fanlar duruyor (GTX1050 nin fanları durması normal biliyorum) sonra ise 3 kez diit! sesi çıkıyor yani sistem takılıyor donuyor. Bildiğiniz neden oluyor bu lütfen yardım edin.
Arkadaslar ben de HP PRO3400 serısı bı masa ustu PC var. Ben buna ASUS R7 240 4 GB ekran kartı aldım hıc bır turlu calıstıramıyorum ne yaptıysam olmuyor. Sıtedekı guncel alakalı konuları da takıp ettım. Ama nafıle ben de yemıyor PCI gırısı vs calısıyor baska bı kart var 512 MB o calısıyor ekran kartı da baska PC calısıyor PCI gırısı vs temız ekran kartını takıp PC actıgım zaman PC hıc bır sekılde goruntu vermıyor anakart ustundekı VGA vs hıc bısekılde goruntu alamıyorsun. Anca kartı cıkarman lazım. ya da BIOS'dan security /slot security /PCI Express X16 slot 1'i disable yaparsam kart takılıyken anakartta VGA goruntu alıyorum. Ama onu enable yaptıgım zaman hıc bı yeden goruntu vermıyor Foxconn sıtesıde kapanmıs sanırım. Hıc bısekılde guncelleme drıver vs bulamıyorsun.

İslemcı: i3 2130
RAM: 12 GB Kingston
Power supply: 500 walt High Power
BIOS: Eskı bıosu7.11'dı sımdı7.16

Foxconn internet sitesi kapanmasa bios update ile fanlar bozuluyor ama kart çalışıyordu. Maalesef kart öneremem.

200-400 TL arası bir ekran kartı önerin var mı?

Geri
Yukarı