FOXCONN A6VMX anakarta kaç GB RAM takabilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aslanilker

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar ben bilgisayarıma Ram takviyesi yapmak istiyorum. Fakat belirli bir alan sınırı söz konusu diye biliyorum. Yani benim bilgisayarım'a maksimum kaç GB Ram takviyesi yapabilirim onu öğrenmek istiyorum. Bilgisayarımın özelliklerini yazayım;

Kod:
Card name: ATI Radeon HD 4300/4500 Series       Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.
          Chip type: ATI display adapter (0x954F)
           DAC type: Internal DAC(400MHz)
     Display Memory: 1274 MB
   Dedicated Memory: 507 MB
      Shared Memory: 767 MB
       Current Mode: 1440 x 900 (32 bit) (60Hz)
       Monitor Name: Generic PnP Monitor
      Monitor Model: aidata
        Native Mode: 1440 x 900(p) (59.887Hz)
        Output Type: HD15
Bu arada DDR2 RAM. 2x2 alsam uyuşurmu arkadaşlar ?

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB RAM bence fazla bile o sisteme. 4 GB al rahat et.

Ekran kartı ile RAM'in ne alakası var, anakartının modelini öğrenmek için ; AIDA64, CPU-Z veya Speccy kurabilirsin.

Pardon arkadaşlar kusura bakmayın dxdiagdan almıştımda yanlış yeri kopyalamışım. Hemen düzelteyim. Kusura bakmayın. Ana kartım FOXCONN A6VMX.

Anakartın en fazla 4 GB DDR2 800 MHz RAM destekliyor. Speccy programının ekran görüntüsü çekip foruma atarsan sistem özelliklerini bakabiliriz.

j0u8d.png

Birde ortalama kaç paraya alabilirim 2x2 RAM ?
Ekleme: 2x2 RAM alırsam oyunlardaki kasma sorunları azalırmı ? Yani RAM ile alakalımı daha doğrusu

2 tane alacağım da zaten. 2x2 yani, 2 tane 2 GB DDR2 RAM olmuyor mu? Yani 1x2 1 GB RAM oluyor diye biliyorum. Bana da 4 GB RAM lazım. 2x2 diye mi alacağım acaba ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı