Foxconn Bios Ayarları

sadecelink

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Öncelikle herkeze merhaba :D

Bilgisayarıma OSX 10.9.2 kurmak istiyorum fakat Bios ayarlarını yapamıyorum çok karışık ayarları ellemeden direk Usb 'yi Boot ettim oda hata falan veriyor sizler için Bios un fotoğraflarını çektim. :D

vzgMZr.jpg

Bazı menüler felan karışık:
A2AB8X.jpg

598WEq.jpg

djnYlL.jpg
XWBO86.jpg
QXRb8V.jpg
MY6q8a.jpg
qq47QW.jpg

usb yi boot ederkende şöyle:
nPAXVR.jpg

Ilk "for realtek..." yazısına kadar çıkıyor aşağıda bir şey dönüyor sonra diğerleri geliyor.
Sansürlememin sebebi Mac adresi falan yazıyordu ondan yani tedbir :D:D:D
Ayrıca bir şey sormak istiyorum kurduktan sonra Apple id 'im ile giriş yapmam sorun yaratır mı ? Bildiğim kadarıyla Apple OSX 'in Pc 'lere kurulmasını istemiyor. Neler yapmam gerektiğini söylerseniz çok sevinirim :D

Şimdiden herkeze Teşekkürler. :D

Edit: @Recep Baltaş abi son çare olarak seni etiketliyorum, cevap yok seni rahatsız ediyim bari ehehhe :D

Edit2: Bios da 32bit mode, 64bit mode diye bişey buldum alakalı olabilir mi ? windows 7 kullanıyorum 32bit de osx ise 64 bit bu yüzden açılmıyor olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Load Optimized Defaults (Biosu ilk ayarlarına döndürmek için)
1. First boot device= Harddisk
2-PEG Force X1=Disabled
3-Inıt Display First=PCI Slot
4-Oncip IDE Device bu bölümüme girip SATA MODU=Enhanced yapın. Bios ayarları bu kadar....

İŞe yaramadı hala aynı hatayı alıyorum :(

DXM48m.jpg

Aynı usb'ye windows 8 atıp denedim hiç bekletmeden kurulumu açtı. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk başta donanıma ait parçaları yazın. İşlemci, ekran kartı vs.. 2. de harici ethernet kartı var mı sistemde. Son olarak Usb ile mi sistemi başlatıyorsunuz. Birde Usb yi seçtikten sonra durmadan 1 tuşuna basıp 2.bootloaderi devreye alın.

1)Intel Core 2 Quad Q6600 2,4Ghz 4CPU
3GB DDR2 RAM
ATI HD3400 Ekran kartı
Foxconn G31MX Anakart

2)harici bir ethernet kartı yok anakartın kendi realtek rtl8168b/8111b adlı bir bağdaştırıcı var

3)2.bootloaderı devreye almayı denedim oda olmuyor aynı şekilde devam ediyor işlem

Ekran kartı uyumsuz ATI HD 3400 serisine mac osx desteği yok maalesef. Uygun fiyata nvidia ekran kartı alabilirsiniz. Boot olayı içinde 0 biosu son sürümüne güncelleyin.

Ekran kartından yana umudunuz olmasın. Bios dan PXE ROM=Disabled yaparak kuruluma geçmeyi deneyin. Kurulumdan sonra sistem ekran kartını 5mb olarak görecektir ve doğal olarak ekran kartını sistem tanımıyor olacaktır. Ayrıca ekran kartı için yazılmış kext yok.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı