Foxconn G31mv BIOS güncellemesi

Arif.Işık

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Foxconn G31mv anakart için BIOS güncellemesi arıyorum fakat hiçbir yerde bulamadım. Anakartın kendi sitesi çoktan kapanmış.
Yardımcı olabilecek var mı? Teşekkürler.

İlginiz içn teşekkür.
Ustam özel mesaj atılamıyor mu bu siteden?
Yalnız gönderdiğim videoda USB'den format atma konusunu anlatmış. Bizim ilgilendiğimiz BIOS yükseltme. Ben videoyu BIOS'umu görebilmen için gönderdim. Benim BIOS'um "861C2S01" sürümlü Foxconn G31MXP anakart. BIOS'u.
BIOS'ta anakart modeli olarak foxcon G31MXP yazmakta ancak şu anki sürüm olan (2009 tarihli) 861C2S01 sürümünü bu anakartın yukarıda verdiğim arşiv linkinde göremedim.
98 ekranından kastınıda anlamadım. Direk iletişim kuracagımız bir yol olsa daha rahat ilerleriz diye düşünüyorum. Teşekkür.

Hocam zaten video yapılan USB Boot et yeter karşına ekran gelecek ona 98 ekranı denir. Aida 64 raporu paylaşın.(Anakart modeli için.) O dediğin sürüm eski niçin istediniz? En güncel BIOS sürüm'ü 2011 yayınlanmış.
ilginiz içn tşk.
ustam özel mesaj atılamıyor mu bu siteden?
yanlız gönderdiğim videoda usb den format atma konusunu anlatmış. bizim ilgilendiğimiz bios yükseltme. Ben videoyu biosumu görebilmen için gönderdim. benim biosum "861C2S01" sürümlü foxconn g31mxp anakart. biosu.
Bios ta anakart modeli olarak foxcon g31mxp yazmakta ancak şu an ki sürüm olan (2009 tarihli) 861C2S01 sürümünü bu anakartın yukarda verdiğim arşiv linkinde göremedim.
98 ekranından kastınıda anlamadım. direk iletişim kuracagımız bir yol olsa daha rahat ilerleriz diye düşünüyorum .tşk
------------

ustam şimdi bir video izledimde,
belleği boot edeceksiniz cümlesinden kasıt, bilgisayar acılısında usb yi öncelik alarak, hdd yerine usb den başlamasını sağlamak mı? eğer öyle ise bunu yapabilirim sanırım
98 ekranından kasıtsa msdos ekranımı?
eğer bunlara cevap evet ise yukarda bir arkadaşa yard olurken komut olarak "AWDFLASH 811F1P11.bin /py/sn/cc " yazmasını söylemişssiniz bende niye "flash" yazmamı söylediniz? flashın icerisindeki bir dosynın adını yazarak o dosyayı calıstırmam gerekmiyormu? tşk
"flash" yazın deneyin.
ilginiz içn tşk.
ustam özel mesaj atılamıyor mu bu siteden?
yanlız gönderdiğim videoda usb den format atma konusunu anlatmış. bizim ilgilendiğimiz bios yükseltme. Ben videoyu biosumu görebilmen için gönderdim. benim biosum "861C2S01" sürümlü foxconn g31mxp anakart. biosu.
Bios ta anakart modeli olarak foxcon g31mxp yazmakta ancak şu an ki sürüm olan (2009 tarihli) 861C2S01 sürümünü bu anakartın yukarda verdiğim arşiv linkinde göremedim.
98 ekranından kastınıda anlamadım. direk iletişim kuracagımız bir yol olsa daha rahat ilerleriz diye düşünüyorum .tşk
------------

ustam şimdi bir video izledimde,
belleği boot edeceksiniz cümlesinden kasıt, bilgisayar acılısında usb yi öncelik alarak, hdd yerine usb den başlamasını sağlamak mı? eğer öyle ise bunu yapabilirim sanırım
98 ekranından kasıtsa msdos ekranımı?
eğer bunlara cevap evet ise yukarda bir arkadaşa yard olurken komut olarak "AWDFLASH 811F1P11.bin /py/sn/cc " yazmasını söylemişssiniz bende niye "flash" yazmamı söylediniz? flashın icerisindeki bir dosynın adını yazarak o dosyayı calıstırmam gerekmiyormu? tşk
Eğer anakartınız G31MV ise "AWDFLASH 811F1P11.bin /py/sn/cc " kodu yazın. G31MXP ise "flash" kodu yazın.

Son düzenleme:
Nakeros,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki anlatım sayesinde güncellemeyi tamamladım sorunsuz bir şekilde. ilgin için tşk ederim.
Sorunum şu: bios güncellemesini 2gb olan ram yanına 2 gb daha ek ram aldım. 2. aldıgım ram'i taktığımda bilgisayarım acılmıyordu. bu sorunun bios sürümüyle alakalı olabileceğini söylediler.
Biosumu son sürüme güncelleyince,2 ram takılı halde bilgisayar acıldı. bundan yana bir sorun yok.
ancak 2 sorum var.
1-)2 raminde calıstıgını nasıl test edebilirim?
2-) ram kapasitesi bilgisayar özelliklerinde ram kapasitesi 4 gb (kullanılabilir ram 3.25 gb) yazmakta. yani 4 gb dan tam faydalanamıyorsun diyor. bu sorunu araştırdıgımda 32 bit işletim sistemin 64 bit'e cevirmem gerektiğini öğrendim. win 7 prof win 32 bit işletim sistemimi win 7 prof 64 bite cevirebileceğim format kurulum dosyası mevcutmu? tşk
Ayrıca bios güncellemeyi tamamladıgıma göre flash belleğimi eski haline nasıl çevirebilirim ? Tşk.
Nakeros?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı