Foxconn G31MV Sistem Yükseltme

avsarli03

Kilopat
2008'den beri kullandığım Casper masaüstü bilgisayar için birkaç yenilik yapmak istiyorum.
Sistem şuan böyle:
Foxconn G31MV Series N15235
Core 2 Duo
Markasını hatırlayamadığım 2 GB RAM
Western Digital WD 3200AAJS 320 GB HDD
ATİ HD 3450 512 MB DDR2
Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details

Bütçe 350 TL.

Bu sisteme RAM ve ekran kartı, HDD yada SSD tavsiye etmenizi rica ederim. Birde piyasa malum fiyatlar yüksek aliexpresten öneriniz olursa sevinirim. 4 GB RAM kesin alıcam, ekran kartı uygun olursa alabilirim ancak.

Ben araştırırken PC-5300 ve PC-6400 diye 2 farklı RAM gördüm hangisi uyumlu bilmiyorum, bunu buldum destekliyor mu bilmiyorum bellek kapasitesi 4 seçenek yazmış hangini seçeceğimi bilemedim yardımınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Original Kingston 2GB RAM DDR2 4GB =2pcs*2G PC2 6400S DDR2 800MHZ 2GB PC2 5300S 667MHZ Desktop-in RAMs from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group

Son düzenleme:
RAM'i AliExpress'ten almayın. Türkiye'de rahatlıkla bulabilirsiniz. 4 GB RAM, Quad Core işlemci, bir de ekran kartı alınır ise güzel olur. Güç kaynağını atlamamak gerek.

Her şey bu kadar basit değil. Öncelikle kasayı acip güç kaynağının resmini çek. Mümkünse RAM'i çıkarıp onu da çek. Ondan sonra konuşulur.
Anakart bilgileri linkte mevcut. PC diğer evde ama eskiden çektiğim fotoğraflar mevcut. PSU yeni değişti 1 yıl olmadı ama markayı modeli unuttum. Büyük ihtimalle 300W lık.
20170416_184315.jpgDSCF6340.JPG20170416_183216.jpg

Dosya Ekleri

• 20171014_181442.jpg
    20171014_181442.jpg
    555,5 KB · Görüntüleme: 268
Son düzenleme:
RAM'i AliExpress'ten almayın. Türkiye'de rahatlıkla bulabilirsiniz. 4 GB RAM, Quad Core işlemci, bir de ekran kartı alınır ise güzel olur. Güç kaynağını atlamamak gerek.
Arkadaşımın sanırım gözünden kaçtı öncelikle onun adına özür dileriz. Kendisi çok kıymetli bir kişiliktir. 4GB RAM demiş ancak tek slot ya da 2+2 çift slot olarak belirtmemiş. Ben burada hemen açıklığa kavuşturayım istedim. Anakartınız maksimum 4GB RAM destekliyor ve slot başına maksimum 2GB takabilirsiniz. Yani gidip direk tek slot 4GB RAM alırsanız çalışmayacaktır.

Anakart bilgileri linkte mevcut. PC diğer evde ama eskiden çektiğim fotoğraflar mevcut. PSU yeni değişti 1 yıl olmadı ama markayı modeli unuttum. Büyük ihtimalle 300W lık.
Eki Görüntüle 339093Eki Görüntüle 339094Eki Görüntüle 339095Eki Görüntüle 339096

300W lık bir PSU gayet yeterli olacaktır bu sistem için. Şu an elinizdeki RAM'i takın. RAM belleğinizi araştırdım 2GB DDR2 667MHz bir RAM onu toplamda 4'e çıkartalım ve aynısından bulalım.
Samsung 2GB DDR2 667MHz RAM 44.5 TL
İşlemciniz 2 çekirdekli bunu yükseltip 4 çekirdekli bir işlemci takamazsınız. Çünkü anakartınız maksimum 2 çekirdekli işlemcileri destekliyor. Onun için de takabileceğiniz en yüksek işlemci Intel Core2 Duo E8600 @ 3.33GHz. Elinizdeki işlemciyi değiştirmenize deymeyecek bir yükseltme olur.

Açık konuşmak gerekirse ekran kartınızı güncellerseniz oyun oynayamayacaksınız çünkü elinizdeki işlemci yeni ve iyi bir ekran kartını besleyemeyecek kadar eski ve güçsüz. Sisteminizi daha rahat çalışması için sadece RAM desteği ile bir süre daha ayakta tutabilirsiniz. 350 TL bütçeyi arttırabilirseniz yeni bir bilgisayar toplamaya çalışabiliriz.

İNTEL Xeon x3470-R9 285-1156 pin-8GB RAM - Toplama Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 615131931

Eğer bütçeniz uygunsa bu ilanı inceleyebilirsiniz.

Arkadaşımın sanırım gözünden kaçtı öncelikle onun adına özür dileriz. Kendisi çok kıymetli bir kişiliktir. 4GB RAM demiş ancak tek slot ya da 2+2 çift slot olarak belirtmemiş. Ben burada hemen açıklığa kavuşturayım istedim. Anakartınız maksimum 4GB RAM destekliyor ve slot başına maksimum 2GB takabilirsiniz. Yani gidip direk tek slot 4GB RAM alırsanız çalışmayacaktır.

300W lık bir PSU gayet yeterli olacaktır bu sistem için. Şu an elinizdeki RAM'i takın. RAM belleğinizi araştırdım 2GB DDR2 667MHz bir RAM onu toplamda 4'e çıkartalım ve aynısından bulalım.
İşlemciniz 2 çekirdekli bunu yükseltip 4 çekirdekli bir işlemci takamazsınız. Çünkü anakartınız maksimum 2 çekirdekli işlemcileri destekliyor. Onun için de takabileceğiniz en yüksek işlemci Intel Core2 Duo E8600 @ 3.33GHz. Elinizdeki işlemciyi değiştirmenize deymeyecek bir yükseltme olur.

Açık konuşmak gerekirse ekran kartınızı güncellerseniz oyun oynayamayacaksınız çünkü elinizdeki işlemci yeni ve iyi bir ekran kartını besleyemeyecek kadar eski ve güçsüz. Sisteminizi daha rahat çalışması için sadece RAM desteği ile bir süre daha ayakta tutabilirsiniz. 350 TL bütçeyi arttırabilirseniz yeni bir bilgisayar toplamaya çalışabiliriz.

İNTEL Xeon x3470-R9 285-1156 pin-8GB RAM - Toplama Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 615131931

ilginiz için gerçekten teşekkür ederim. Sadece RAM arttıracağım o zaman. Kingston uyumlu mu bu anakarta burada 2x2GB =4GB 800 MHZ 57 TL daha mantıklı değil mi?
Ürün:
Tahmini Teslimat Zamanı

Evet gözümden kaçtı. Bende de G31 MXP var denedim tek modül çalışmıyor. Yanına 2 GB daha alsa yeterlidir.

Eklemek istiyorum. Bende açtım baktım G31 MXP. Kullandığım RAM'larin de fotoğrafını atarım. Ne yazdım bilmiyorum ama stokta bir sürü kasa var. Kullandığım yazmış isem ben şuan bu sistemi kullanmıyorum.
IMG-20181023-WA0012.jpeg
IMG-20181023-WA0008.jpeg
IMG-20181023-WA0017.jpeg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı