Foxconn G31MV sisteme yükseltme

cagancandas

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sinop
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
O anakartın aynısını kullandım. Yan PC olarak duruyor aynı konuyu açmıştım. Şöyle söyleyeyim LGA775 anakartlarda G41 den aşağısı uğraştırıyor. Tamam bu anakart modlu XEON ile çalışabilir fakat RAM konusunda çok sıkıntı çıkarıyor. N11 den 2 tane almıştım 2x2 4GB dual kit yaparım diye zaten max 4GB destekliyor. Biosta Ramler 1 GB olarak gözüktü :kızgın: 2 tane 2GB taktım 4 yerine 2GB performansı verdi. O yüzden şuradan en aşağıda "Tech Support" yazan yere tıklayıp oradan "Memory Support List" e bakacaksın RAM uzantılarına iyi bak alacağın ram ile karşılaştır. RAM konusunda bunları diyebilirim diğer parçalara gelince XEON ile hiç uğraşma yapamazsan işlemci pinlerini yamultur kırarsın anakart çöpe gider.

İşlemci olarak: Core 2 Duo E8500 alabilirsin 60TL
Ekran kartı olarak R7 250X bütçe zorlandıysa R7 250 olabilir.
PSU olarak çok konu açıldı 450W +80 sertifika aşağısı almayın kafi.

O anakartın aynısını kullandım. Yan PC olarak duruyor aynı konuyu açmıştım. Şöyle söyleyeyim LGA775 anakartlarda G41 den aşağısı uğraştırıyor. Tamam bu anakart modlu XEON ile çalışabilir fakat RAM konusunda çok sıkıntı çıkarıyor. N11 den 2 tane almıştım 2x2 4GB dual kit yaparım diye zaten max 4GB destekliyor. Biosta Ramler 1 GB olarak gözüktü :kızgın: 2 tane 2GB taktım 4 yerine 2GB performansı verdi. O yüzden şuradan en aşağıda "Tech Support" yazan yere tıklayıp oradan "Memory Support List" e bakacaksın RAM uzantılarına iyi bak alacağın ram ile karşılaştır. RAM konusunda bunları diyebilirim diğer parçalara gelince XEON ile hiç uğraşma yapamazsan işlemci pinlerini yamultur kırarsın anakart çöpe gider.

İşlemci olarak: Core 2 Duo E8500 alabilirsin 60TL
Ekran kartı olarak R7 250X bütçe zorlandıysa R7 250 olabilir.
PSU olarak çok konu açıldı 450W +80 sertifika aşağısı almayın kafi.
Şimdi ben sadece işlemciyi değiştirsem şu an kullandığım işlemci yerine PSU değiştirmeye gerek olur mu?

Arkadaşlar benim eski bilgisayarıma izin verdiği kadar yükseltme yapmak istiyorum.
Anakartım: Foxconn G31MV/G31MV-K (Socket 775)
Güç kaynağımı bilmiyorum fakat onu sonra halledeceğim. Almak istediğim parçalar;
Bir de ekran kartı ve PSU önerirseniz harika olacak.
Aynı anakart bende de var
Aynı işlemciden bende aldım ve taktım
Pc açınca anakartınız 65w lık islemci destekliyor dedi (xeon e5440 80w) şuanda islemci boşta kaldı yeni anakart arıyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı