Foxconn G31MXP için Xeon Microcode Dosyası

• Konuyu başlatan prex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 2B

prex

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Foxconn G31MXP anakartıma Xeon E5450 işlemci taktım ve çalışıyor şu an. Ama 2 çekirdekli gözüküyor ve oyunda GT 730'u bile besleyemiyor. Normalde Xeon E5450 + GT 730 en yüksek ayarlarda 100FPS'nin üstünü görmesi lazım ama benimki antrenman modunda bile 80 FPS falan alıyor. Sanırım BIOS modlayamadığım için. BIOS mod dosyası atabilir mi biri bana?

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 53
USB içine yanlış atmış olabilir misin? Bu arada o karta bu FPS normal, işlemci için de sıcaklık aynı şekilde. Kaliteli bir kule soğutucu lazım.
Güncelliyorum bir urf maçı attım 97 derece gördüm. Eski işlemcim ile arasında sadece 15W TDP değeri var ve eski işlemcim hep 100% çalışıyordu, sıcaklığı ise 66 oluyordu. Yardımcı olabilir misin modlu BIOS için. Ayrıca internetten izlediğim videoda adam GT 730 ile en yüksek ayarlarda 70-100 FPS alıyor. OBS kapalıyken 200'e kadar aldığını söylüyor.

FOXCONN G31MXP-XEON BIOS-MOD Bu linkteki dosyanın çalışması lazım. Bu arada GT730 o FPS'yi veremez hele en yüksek ayarlarda. Ram ile ilgili bir sorun da olabilir FPS konusunda.
Onda attığım hatayı veriyor. Başka denedim yazdı ama sıcaklıklar hâlâ aynı, oyuna girmeye korkuyom. Boşta 70 dereceye kadar geliyor. Sanırım Snowman M200 alacağım.

Eğer Intel stok fan kullanıyorsan, hele ki bakır olmayan ise sıcaklıklar normal gibi. BIOS ayarlarına bak belki de işlemci OC yapıyordur otomatik.
Nedense PC'yi tekrar açtım ve sıcaklık en fazla 66 derece oldu 40 dakikalık LoL maçında ve FPS'im 200'ü zaman zaman geçiyordu (ayarlarım yüksek).

Nedense PC'yi tekrar açtım ve sıcaklık en fazla 66 derece oldu 40 dakikalık LoL maçında ve FPS'im 200'ü zaman zaman geçiyordu (ayarlarım yüksek).

Hocam merhaba, aynı anakartın G31MV serisi bende de var. Benim bildiğim bu anakart maksimum 65 watt destekliyor, ayrıca modlu BIOS ile en yüksek hangi Xeon işlemciyi kullanabilirim?

Geri
Yukarı