Foxconn G31MXP Sisteme Ekran Kartı, İşlemci ve HDD

• Konuyu başlatan Mustafa Soylu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B
M

Mustafa Soylu

Ziyaretçi
Arkadaşlar 1 ay sonra falan 500 TL gibi bir bütçem olacak yeni bir ekran kartı, yeni bir işlemci, yeni bir sabit disk almayı düşünüyorum sistemim şöyle.

FoxconnG31Mxp anakart.
Intel İ3 3250 3.5 GHz işlemci.
4GB DRR3 RAM.
Şimdilik Sapphire HD5570 ekran kartı.
WD Caviar blue serisi 500GB sabit disk.
120GB Corsair SSD.
İşletim sistemi: Windows 8 64 bit. Evet arkadaşlar önerileriniz.

Dostum bence sabit diskini değiştirme şu bütçe için sabit disk değiştirmek yersiz olur. Bence ilk olarak anakart+işlemci ikilisini değiştirebilirsin. İlerleyen zamanda ise ekran kartını Sapphire 7850 yaparsın. O zaman tam f/p olur.

Dostum açıkçası ben 7850 O.C den düşük kart önermiyorum. Neden dersen kullanmadım çünkü. Şimdi kullanmadığım bir kart öneririm, beklentilerini karşılamaz sorumlusu ben olurum. Sana Sapphire 7850 O.C ve Seagate 3.5" 1TB 64MB Cash li sabit diskini öneririm. İkisi toplamda 424TL + 154TL = 578TL tutuyor. Eğer ki 1 kuruş bile geçemem dersen ekran kartının O.C sız versiyonu var. O da 340TL. Ama bana soracak olursan bütçeyi biraz sık, O.C lu modelini al.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı