Foxconn G41MX 2.0 anakart için SSD önerisi

Bütçe
200,350

omersaka61

Decapat
Daha fazla  
Meslek
web developer
Merhaba ben Ömer. Saka SSD almak istiyorum. Anakartım Foxconn G41MX 2.0 internette baktığımda SATA 3 çıkıyor ve SATA 2.5 acaba SATA 2.5 anakartım için uygun mudur?

Uygun değilse SATA 2 SSD önerebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

SATA 6 olan bir HDD SSD ve hatta aparat ile M.2 SSD bile takabilirsiniz(ama büyük ihtimalle boot etmeyecektir M.2'yi, sadece depo amaçlı kullanmak için.)

SSD'ler zaten SATA 3. SATA 2 ile de uyumlu. Yalnızca daha düşük hızda çalışır. Yine de fark ediyor. Denenmiştir.

Merhaba ben Ömer. Saka SSD almak istiyorum. Anakartım Foxconn G41MX 2.0 internette baktığımda SATA 3 çıkıyor ve SATA 2.5 acaba SATA 2.5 anakartım için uygun mudur?

Uygun değilse SATA 2 SSD önerebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.
SATA 2,5 diye gördüğünüz büyük ihtimalle 2,5 inç manasında olandır.
Ayrıca SATA 3 olarak da gördüğünüz SATA 3Gb/s şeklinde hız belirtir ki bu da SATA II olduğunu gösterir.
6Gb/s hızında olan ise SATA III olarak geçer.

Kısacası anakart SATA II desteği bulunup en fazla 3Gb/s yani saniyede 300MB civarı bir hıza kadar desteği olan harddisk/ SSD kullanabilirsiniz. Üstündeki hızdaki ürünler de yine bu hızda çalışacağından size ekstra fayda sağlamaz. Yani sadece bu sistemde kullanılacaksa hızlı olmasından ziyade kaliteli, dayanıklı herhangi bir SSD işinizi görecektir. M.2 veya NVMe olayına girmenize gerek yok.

Bu özelliklerde SSD tavsiyesi alıp değerlendirirsiniz. Markalar hakkında pek bilgim yok.

SATA 2,5 diye gördüğünüz büyük ihtimalle 2,5 inç manasında olandır.
Ayrıca SATA 3 olarak da gördüğünüz SATA 3Gb/s şeklinde hız belirtir ki bu da SATA II olduğunu gösterir.
6Gb/s hızında olan ise SATA III olarak geçer.

Kısacası anakart SATA II desteği bulunup en fazla 3Gb/s yani saniyede 300 MB civarı bir hıza kadar desteği olan hard disk/ SSD kullanabilirsiniz. Üstündeki hızdaki ürünler de yine bu hızda çalışacağından size ekstra fayda sağlamaz. Yani sadece bu sistemde kullanılacaksa hızlı olmasından ziyade kaliteli, dayanıklı herhangi bir SSD işinizi görecektir. M.2 veya NVMe olayına girmenize gerek yok.

Bu özelliklerde SSD tavsiyesi alıp değerlendirirsiniz. Markalar hakkında pek bilgim yok.

Bu özelliklerde SSD bulabilir misiniz? Windows hızlı açılsın yeter bütçem o kadar iyi değil.

Bu özelliklerde SSD bulabilir misiniz? Windows hızlı açılsın yeter bütçem o kadar iyi değil.
Markalar hakkında söylediğim gibi çok bilgim yok hocam. Bilgisi olanlar buraya yazacaktır veya fiyat performans olarak ucuz SSD önerisi diye yine konu da açabilirsiniz. Ya da aynı şekilde önceden açıkmış konuları takip edebilirsiniz. Ben Kioxia alıyorum genelde metal kaplı olduğu için hoşuma gidiyor. Yalnız marka olarak öneririm diyemem kendi tercihim bu yönde sadece.

Belirli bir bütçeniz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı