Foxconn G41mxe anakart değiştirme

muhammet3509

Hectopat
Foxconn G41mxe anakart var.
Ekrankartı: Radeon HD 5450 512MB.
İslemci: Pentium(r) Dual Core CPU 3.20GHz.
RAM 2 GB.

Anakartımı değiştirmek istiyorum ve değistireceğim anakartın, işlemci ve ekrankartıma uyumlu olmasını istiyorum.

Tavsiyede bulunabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durumda anakart değiştirmeniz mantıksız olacaktır eğer anakartta arıza yoksa, en azından işlemci ve RAM yükseltmesi yapmanı öneririm.

Anakartı neden değiştiriyorsun? Bozuk mu? G41 anakart çok bulunmuyor. Anakart bozuk değilse performansa etkisi olmaz. Xeon E5460 falan alırsan çok artar performansın.

Anakart değiştirmemin sebebi: Çok sorunlu bir anakartrami yanlış okuyabiliyor ve RAM seçiyor bir de BIOS güncelleyemiyorum.

Anakartı neden değiştiriyorsun? Bozuk mu? G41 anakart çok bulunmuyor. Anakart bozuk değilse performansa etkisi olmaz. Xeon X5460 falan alırsan çok artar performansın.

Zaten sistemi Xeon E5450 ile GTX750 Ti ile yukseltmeyi düşünüyorum.

Anakart değiştirmemin sebebi: Çok sorunlu bir anakartrami yanlış okuyabiliyor ve RAM seçiyor bir de BIOS güncelleyemiyorum.

Zaten sistemi Xeon E5450 ile GTX750 Ti ile yukseltmeyi düşünüyorum.

Yani o işlemci güçlü bir işlemci ve çalıştırabileceğin tek anakart bu çünkü diğerleri bulunmuyor. Çalışan bir RAM oturttuktan sonra Xeon'u takıp modlu BIOS çakıyorsun hepsi bu :)
bu arada BIOS nasıl güncellenmiyor? Hata falan mı veriyor? BIOS güncelleme işini çözemezsek Xeon için ekstra soğutucu masrafı çıkar.

Yani o işlemci güçlü bir işlemci ve çalıştırabileceğin tek anakart bu çünkü diğerleri bulunmuyor. Çalışan bir RAM oturttuktan sonra Xeon'u takıp modlu BIOS çakıyorsun hepsi bu :)
bu arada BIOS nasıl güncellenmiyor? Hata falan mı veriyor? BIOS güncelleme işini çözemezsek Xeon için ekstra soğutucu masrafı çıkar.
bios guncellenebilir fakat bulmak biraz zor ve riskli olduğunu duydum o yuzden bide her ram markasını kabul etmiyor o yuzden

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı