Foxconn G41mxe-k 4 GB RAM'in 2GB Görünmesi

ByTechnopat

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Konunun yeri burasımı tam bilmiyorum. İlk konum için yardım isteyeceğim bunun için kusura kalmayın.
Foxconn g41mxe-k anakartım var.
Üzerindeki ram'ler:

nL8AX1.jpg

Yukarda görmüş olduğunuz 1 GB olan ram'i çıkartıp yerine şu ram'i taktım buyrun:

lvakMl.jpg

Sorunsuz bu ram'ler birlikte çalışıyorlar. Tek başınada taktım bu kingston'ı 4GB yerine 2 olarak görüyor. İşletim sistemim windows 7 ultimate 64 bit anakartı son bios sürümüne güncellendim yine de bios'ta 2 olarak görüyor. Anakarttan bir ayar mı vermem gerek ?

O gösterdiğiniz kingston 2 adet mi ? Tek parça ise 2 gb olması normal.
2 adet olan elixir marka anakartın üzerindeydi (2 ve 1 GB olarak ben) 1 GB olan elixir'i çıkartıp 4 GB olan kingston'ı taktım çalıştı fakat 2 GB olarak görüyor. Tek başınada taktım kingston'ı yine 2 olarak görüyor. Anakarttan bakıyorum bios sürüm güncel yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

O göstermiş olduğunuz bellek 2 gb o yüzden üstünde kit of 2 demesinin sebebi 2 tane olması 2x2 gb diyor kısacası taktığınız bellek 2 gb.
Şu anda sistem kaç gb bellek görüyor?
Bellek 4GB alırken test amaçlı çalışıyormu diye boş slotu olan bir kasaya taktırdım sistem açıldı baktık 4 GB kasama taktığımda bios dahil 2 görüyor bu kingston'ı

Yardım edebilicek kimse yok mu ?

Anakartınız ve işlemcinize bakarak en fazla kaç GB Ram desteklediğini kontrol edin. İkisinden biri (muhtemelen anakart) maximum 4 GB ram destekliyor o yüzden toplam 4 GB Ram okuyor.

Anakartınız ve işlemcinize bakarak en fazla kaç GB Ram desteklediğini kontrol edin. İkisinden biri (muhtemelen anakart) maximum 4 GB ram destekliyor o yüzden toplam 4 GB Ram okuyor.
Anakartın kendi sitesinden baktığımda 8GB ram desteklemekte. İşlemci İntel pentium e6500 bununla ilgili bir bilgi bulamadım internette fakat aynı bu sisteme 6 veya 8 GB takıp çalıştıranların olduğunu gördüm.

Erkan kartınız kullanıyor olabilir. Bende sistemime 4 gb Ram taktım fakat 3.25 kullanılabilir gözüküyor. Ne yaptıysam da olmadı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı