Foxconn G41MXE-K RAM önerisi

Piyasada 1066MHz CL7 bir RAM zorken, bir de Micron çip var. Risk almak istersen bunu dene.

1333MHz CL9 fakat RAM kendisini 1066MHz CL7 olarak ayarlayabilir. Bazılarında öyle çalışıyor. Çipler de farklı fakat çiplerin farklı olması ECC'ler için sıkıntı. Normal RAM'lerde çok sıkıntı olmuyor diye biliyorum. Technopat'ta ECC sistem kurulumunda yaşamıştı bu durumu.
:/ Üzüldüm. Çünkü en azından 6 gb ram yapmak istiyordum. Ekran kartı kaldırıyor ama drop yiyorum ramden dolayı.

:/ üzüldüm. Çünkü en azından 6 GB RAM yapmak istiyordum. Ekran kartı kaldırıyor ama drop yiyorum RAM'den dolayı.

Hocam hemen morali bozmayın derim. Aynı RAM yine sizinki gibi 1066MHz CL7 RAM'i olup sizinkiyle tek farkı çipleri farklı bir arkadaşta çalışmış. *imzasına eklemiş*.

Almadan önce satıcı ile bir konuşun, deyin ki "kardeşim böyle böyle ram oladabilir de olmayabilir de ama olacak gibi olmazsa iade kabul ediyor musun" deyin. Ederse alın.

Piyasada 1066MHz CL7 bir RAM zorken, bir de Micron çip var. Risk almak istersen bunu dene.

1333MHz CL9 fakat RAM kendisini 1066MHz CL7 olarak ayarlayabilir. Bazılarında öyle çalışıyor. Çipler de farklı fakat çiplerin farklı olması ECC'ler için sıkıntı. Normal RAM'lerde çok sıkıntı olmuyor diye biliyorum. Technopat'ta ECC sistem kurulumunda yaşamıştı bu durumu.

Bu olur mu hocam?

@Tempestx Hocam konunun üzerinden 3 yıl geçmiş üstüne pek ayrıntılı bakamıyorum şuan telefondayım fakat eğer MHz ve CL değerleri uyuşuyorsa deneyin derim. Çok nadiren hata veriyor genelde sistem kendisi ayarlar değerleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı