Foxconn G41MXE RAM Yanma Sorunu

Castiel

Hectopat
Yer
Bursa
Arkadaşlar son 2 seferdir Ramlerim yanıyor. Bugün arkadaşımdan daha hiç kullanılmamış Kingston HyperX 4GB 1600mhz cl9 ram aldim soğutmalı. Fakat benim anakartım Foxconn G41MXE ve 1333mhz destekliyor, sizce çalışır mı? Denemeye korktum açıkçası. Bana göre pahalı bi ram in yanmasını göze alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar denedim sistemi fakat ekran gelmiyor. Bios yükleyemem çünkü bilgisayarı açacak başka ram im yok. Şuan yapabileceğim başka birşey var mı? Bios yenilersem kesin düzelir mi birde? Bilgisayarcıya götüreceğim. Fakat 50-60tl gibi yüksek rakamlar istiyorlar sadece kasa açmaya.. Bursada bildiğiniz Bilgisayarcı var mı? Ona götürsem yapsa.. Yardımlarınızı bekliyorum yardım eden herkese teşekkürler..

Hocam ramler yanmıyordur da anakartınız falan da eski ve kişi olarak çok statik elektriğe maruz kalıyorsunuzdur büyük ihtimalle. Ramleri takma işlemini nerede yapıyorsunuz? Masanın üzerinde, halının üzerinde vb. ?

Hocam ramler yanmıyordur da anakartınız falan da eski ve kişi olarak çok statik elektriğe maruz kalıyorsunuzdur büyük ihtimalle. Ramleri takma işlemini nerede yapıyorsunuz? Masanın üzerinde, halının üzerinde vb. ?

Açıkçası bende yandığını düşünmüyorum. Akşam güzel bir şekilde kapatıyorum bilgisayarı. Yarın sabah açtığımda çalışmıyor. Yatağımın üstüne koyuyorum kasayi o şekilde takıyorum. Bu ramde statik elektrik varsa nasil düzelteceğiz? Kasa hep kapağı açık bir şekilde tahta masanın üstünde duruyor.ben ramler çalışmadığı için yandı yazdım ama yanmamışta olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de ekran gelmiyordu, ramleri yerine oturtmadığımdan kaynaklanıyordu. İyice güç uygulayıp dene bastır, yanlarını sen ittirmeden çıt sesi gelicek kadar. Olmadıysa BIOS güncelleme gerekli git ram bul bir tane.

BIOS güncellersem kesin düzelir mi? Bundan yaklaşık 1.5 yıl önce 4gb Kingston 1333mhz ram almıştım tek soket olanından çalışmamıştı. Ram bulup bios guncelledikten sonra buraya durumu yazacağım. Herkese teşekkürler.

- - - Updated - - -

Arkadaşlar son bir soru; Güncel BIOS u nerden bulacağım? Yarın okuldaki arkadaşlarımdan 1 günlüğüne 1 veya 2GB lik ram isteyeceğim. Güncel bios un linkini yazarsanuz sevinirim. Hazır bulunsun şimdiden.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı