Foxconn G41MXE ve Xeon E5450 uyumu

Foxconn G41MXE Xeon e5450, x5460, x5470 ile uyumludur ancak hem işlemci hem de anakartın modlanmış olması gerekmektedir. Aksi taktirde ya çalışmayacak ya da zaman zaman problemler ve mavi ekran sorunları yaşatacaktır.

Xeon işlemciler yüksek güç tüketen server tip işlemcilerdir. Bunları çalıştırmak için 300W PSU önermemekle beraber kullanmanız durumunda PC kendine reset atma gibi sorunlar çıkartacaktır. Gücün yetmemesi durumunda kapatıp kapatıp açacaktır kendini. Kullandığın ekran kartın ve RAM miktarını da belirtir isen o sistem için uygun miktarda PSU önerisi yapabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O PSU işlemciyi destekler üstteki yorumu atan kişi FX 9590 sandı galiba ki işlemciyi ki böyle bir yorum yapmış. Xeon işlemciler az güç tüketir ayrıca alacağın işlemci direkt Modlu olacaktır diye düşünüyorum. Modsuz alıp kendin yapmaya uğraşma birçok yerde halihazırda modlanmış olanları satılıyor ve aldıktan sonra normal işlemci takar gibi değil de sonradan kesilmiş yerlere uygun takarak direkt tak çalıştır mantığıyla kullanabilirsiniz, genellikle anakarta dokunulmuyor Xeon işlemci takıldığında otomatik algılıyor.

Ekran kartınız çok iyi değilse PSU’nuz sorun çıkarmayacaktır.

İnsanları düzgün şeylere yönlendirin. Xeon işlemciler en yüksek TDP değerlerine sahip işlemcilerdir. Bu sebepten dolayı aşırı derecede ısınma gösterirler ve harici tower soğutma fanına sırf ama sırf bu sebepten ihtiyaç duyarlar. O 300W lık PSU'da da çalışmaz demedim. Çalışır ama sistem stabil olmaz. OC denemesi durumunda PC'yi eline alır saz niyetine çalar. Biraz araştırmıştır elbet sadece işlemciyi modlanmış olarak alabilir. Anakarta mod atmayı da anlatsaydınız keşke kendini çok bilmiş sanan yılbaşı güzeli.
Genellikle anakarta dokunulmuyor.
BIOS modlama denen olayı daha bilmiyorsun anlaşılan.

Foxconn G41MXE Xeon e5450, x5460, x5470 ile uyumludur ancak hem işlemci hem de anakartın modlanmış olması gerekmektedir. Aksi taktirde ya çalışmayacak ya da zaman zaman problemler ve mavi ekran sorunları yaşatacaktır.

Xeon işlemciler yüksek güç tüketen server tip işlemcilerdir. Bunları çalıştırmak için 300W PSU önermemekle beraber kullanmanız durumunda PC kendine reset atma gibi sorunlar çıkartacaktır. Gücün yetmemesi durumunda kapatıp kapatıp açacaktır kendini. Kullandığın ekran kartın ve RAM miktarını da belirtir isen o sistem için uygun miktarda PSU önerisi yapabilirim.
Ram 3 GB ama 6 ya çıkarmak istiyorum ekran kartı ise HD 4600

Ram 3 GB ama 6 ya çıkarmak istiyorum ekran kartı ise HD 4600
Anakartın 8GB RAM destekliyor. 3GB RAM varsa muhtemelen 2+1 GB şu an takılıdır. Sana tavsiyem 2 adet 4+4 takarak 8GB RAM yapman olacak. Üzerindeki RAM leri çıkartıp resimlerini atarsan çok makbule geçer.
Ekran kartı olaran da GTX 750 Ti ya da GTX 660 kullanabilirsin.
PSU' nu da değiştirmen gerekiyor 300W ve ne olduğunu bilmiyoruz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı