Foxconn G41MXE G41MXE-K ile Xeon E5450 uyumu

DexonZERO

Centipat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba, Foxconn G41MXE bir anakartim var LGA 775 pin ben dün forumlarda okuyarak E5450 işlemcinin uyumlu olduğunu okudum. Şu an anakartimda Quad Q6600 var ve bende E5450 işlemciyi satın aldım ama bir sorum olacak. İki işlemcinin de giriş tipleri biraz farklı direkt normal olarak takarsam bir sıkıntı çıkar mı yoksa anakartla oynamam mi lazım? Fotoğraflari aşağıya koyacağım.

Dosya Ekleri

• IMG_20231115_154126.jpg
    IMG_20231115_154126.jpg
    126,7 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20231115_154114.jpg
    IMG_20231115_154114.jpg
    167,3 KB · Görüntüleme: 24
Eğer aldığınız işlemci modlanmamış ise oturmaz. Fotoğrafta gösterdiğiniz, Xeon'da olmayan boşlukları sizin filelemeniz lazım veya anakartta o kısımlara gelen plastikleri kesmeniz lazım. Anakarttaki plastiği kesmek çok daha kolay ama eliniz sabit değilse ve tecrübeli değilseniz tavsiye etmem, anakart pinlerini bükebilirsiniz.
Bunun dışında bir de pin konumlarını değiştiren turuncu sticker'a ihtiyacınız var.

Çoğu bilgisayarcı bu Xeonları modlanmış olarak satıyorlar, aldığınız kişi modlamadıysa iade edin, zaten mod yapılmış bir tane alın.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-11-15-16-01-56-594-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-11-15-16-01-56-594-edit_com.android.chrome.jpg
    357,2 KB · Görüntüleme: 11
Eğer aldığınız işlemci modlanmamış ise oturmaz. Fotoğrafta gösterdiğiniz, Xeon'da olmayan boşlukları sizin filelemeniz lazım veya anakartta o kısımlara gelen plastikleri kesmeniz lazım. Anakarttaki plastiği kesmek çok daha kolay ama eliniz sabit değilse ve tecrübeli değilseniz tavsiye etmem, anakart pinlerini bükebilirsiniz.
Bunun dışında bir de pin konumlarını değiştiren turuncu Sticker'a ihtiyacınız var.

Çoğu bilgisayarcı bu Xeon'ları modlanmış olarak satıyorlar, aldığınız kişi modlamadıysa iade edin, zaten mod yapılmış bir tane alın.

İlk önce cevabınız için teşekkürler satıcının soru cevap bölümünde iki farklı soru var biri LGA 775 ile uyumlu mu diye satıcı evet uyumludur demiş birisi ise işlemci modlumu dur diye sormuş satıcı evet modludur demiş bende ne olur ne olmaz diye sordum bir de modlu demek işlemcinin giriş yerleri LGA 775 gibi yapılmasımı demek.

İlk önce cevabınız için teşekkürler satıcının soru cevap bölümünde iki farklı soru var biri LGA 775 ile uyumlu mu diye satıcı evet uyumludur demiş birisi ise işlemci modlumu dur diye sormuş satıcı evet modludur demiş bende ne olur ne olmaz diye sordum bir de modlu demek işlemcinin giriş yerleri LGA 775 gibi yapılmasımı demek.
İşlemci modlu ise işaretlediğiniz yerler kesilmiş ve turuncu stickeri takılmış olarak gelecek, sadece anakarta modlu BIOS'u yüklemeniz gerekli.

Son düzenleme:
Işlemci modlu ise işaretlediğiniz yerler kesilmiş ve turuncu stickeri takılmış olarak gelecek, sadece anakarta modlu BIOS'u yüklemeniz gerekli.

Çok teşekkürler cidden bir an korktum :)
BIOS güncellemesini başka bir konudan bulmuştum önceden oradan yapabilirim.

@MR-2 hocam Foxconn region bu sitedeki G41MXE olan modlumu yoksa normal BIOS mudur acaba.

Son düzenleme:
Anasayfada 771 microkodu atılmış BIOS'lar olduklarını söylüyor, öyledir muhtemelen.

Hocam işlemci şimdi geldi bende baktım ki işlemcinin yanları kesik değil ama turuncu stickeri takılı anakartim plastik yerlerini kestim deneme yaptım ve sıkıntısız çalışıyor bir tek önceden modlu Windows 11 yüklediğim için mavi ekrana giriyor eski islemciyelede öyleydi şimdi kasayı tekrar kuruyorum yardımınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı