Foxconn G41MXP/G41MXP-v Xeon X5460 Uyumu

AerobicTR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Elimde Foxconn g41mxp/g41mxp-v anakartı mevcut ben bu anakarta Intel Xeon x5460 işlemcisini sorunsuz olarak takabilir miyim? AliExpress ten alışveriş yapacağım satıcı uyumlu olmadığını söyledi fakat internette uyumlu diyor. Eğer satın alırsam uyumluluk sorunu yaşar mıyım?

Çözüm
x5460 işlemci 120W TDP değerine sahiptir. Bu sebeple Gigabyte ile Msi'in üst düzey kartları haricinde anakartın power beslemeleri işlemciyi besleyememekte ve çalışırken random zamanlarda reset atmaktadır. Foxconn gibi beslemesi yeterli olmayan anakartlar için en uygun 771 pin modlu Xeon işlemci E5450 dir. Kısacası E5450 de bir problem yaşamazsın ve performans farkını da pek hissetmezsin.
Bu arada dürüst satıcıya denk gelmişsin.
x5460 işlemci 120W TDP değerine sahiptir. Bu sebeple Gigabyte ile Msi'in üst düzey kartları haricinde anakartın power beslemeleri işlemciyi besleyememekte ve çalışırken random zamanlarda reset atmaktadır. Foxconn gibi beslemesi yeterli olmayan anakartlar için en uygun 771 pin modlu Xeon işlemci E5450 dir. Kısacası E5450 de bir problem yaşamazsın ve performans farkını da pek hissetmezsin.

Son düzenleme:
Çözüm
5460 çok güç çeker, yaşlı anakartınızı çok yorar. Dediği gibi 5450 veya bence aynı performanslı TDP'si daha da düşük olan 5440 alınmalı.

5460 çok güç çeker, yaşlı anakartınızı çok yorar. Dediği gibi 5450 veya bence aynı performanslı TDP'si daha da düşük olan 5440 alınmalı.
Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum Xeon E5450'ye yöneliceğim.Xeon E5450 işlemci buldum AliExpress ten bi kontrol edebilir misiniz sorun çıkar mi çıkmaz mi diye? Bu linkten AliExpress
Bide diğer arkadaşımız 5440 almamı önerdi 5450 de kalmamda sakınca var mi yoksa 5440 almam daha mantıklı mi olur ?

Gönderdiğin linkteki adaptör ile modlanmış işlemci genelde problem çıkmıyor ama çok profesyonel değilsen mod stickeri yerinden çıkar ise işlemciyi çalıştıramaya bilirsin. Onun yerine aşağıdaki linkte direk lehim ile modlanmış olanını alman daha uygun. E serisi olduktan sonra güç tüketimi aynıdır. E5450 E5440 a göre %5-10 daha performanslıdır. Bu sebeple bütçen yeterli ise E5450 alabilirsin.

Tahmini Teslimat Zamanı

Gönderdiğin linkteki adaptör ile modlanmış işlemci genelde problem çıkmıyor ama çok profesyonel değilsen mod stickeri yerinden çıkar ise işlemciyi çalıştıramaya bilirsin. Onun yerine aşağıdaki linkte direk lehim ile modlanmış olanını alman daha uygun. E serisi olduktan sonra güç tüketimi aynıdır. E5450 E5440 a göre %5-10 daha performanslıdır. Bu sebeple bütçen yeterli ise E5450 alabilirsin.

Tahmini Teslimat Zamanı
Sizin attığınız linkteki işlemci ile benim attığım linkteki işlemci arasında sticker farkı var anladım ama lehim ile modlanmis olunca ne oluyor ikisi arasinda fiyat farkı yok da

Windows 10 Kurarken logo'da takılıp kalmaz ise modlamana gerek yok. Soğutucun ne kadar iyi olursa o kadar iyi.
Windows 7 kullanıyorum bide
c380fc2f97.jpeg

bu PSU GTX 750 ve Xeon E5450 ile sıkıntı olur mu ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı