Foxconn N15235 anakarta 2 farklı ram takılırsa sorun olur mu?

Sanırım benimki G41 modeliymiş pek anladığım bir konu değil ama 4+4 8 GB RAM desteği var diye okudum birkaç sitede yanlissam düzeltin lütfen.

Hocam aynı anakartı kullanıyoruz yanılmıyorsam. Ben 2x4 GB şeklinde stabil olarak kullanabiliyorum. Bu anakartla uyumlu bazı RAM modelleri var onları tercih etmeniz daha iyi olur.

Hocam aynı anakartı kullanıyoruz yanılmıyorsam. Ben 2x4 GB şeklinde stabil olarak kullanabiliyorum. Bu anakartla uyumlu bazı RAM modelleri var onları tercih etmeniz daha iyi olur.

Bir önerin var mı yardımcı olursan çok teşekkür ederim. 4 GB R7 ekran kartı aldım i3 550 işlemcim var anakartim da söylediğim gibi. RAM'leri de uyusturabilirsem eğer Warframe, PES 2017 FIFA 2017 ve olursa GTA 5 deneyeceğim 240 GB SSD var bir de bu bütçeyle bu kadar oldu vallahi.

Bir önerin var mı yardımcı olursan çok teşekkür ederim. 4 GB R7 ekran kartı aldım i3 550 işlemcim var anakartim da söylediğim gibi. RAM'leri de uyusturabilirsem eğer Warframe, PES 2017 FIFA 2017 ve olursa GTA 5 deneyeceğim 240 GB SSD var bir de bu bütçeyle bu kadar oldu vallahi.

Bir de bunu benim 1600 MHz yükseltme şansım var mı acaba, BIOS falan bir muhabbet duydum ama becerebilir miyim güncellemeyi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir önerin var mı yardımcı olursan çok teşekkür ederim. 4 GB R7 ekran kartı aldım i3 550 işlemcim var anakartimda söylediğim gibi. Ramleride uyusturabilirsem eğer Warframe, PES 2017 FIFA 2017 ve olursa GTA 5 deneyeceğim 240 GB SSD var bir de bu bütçeyle bu kadar oldu vallahi.

Hocam anakartta SATA 2 vardı galiba bu yüzden SSD'nin performansını tam alamıyorsunuz belirteyim şimdiden. Bir de o anakarta modlu Xeon taksanız daha iyi olur. i3 550'den daha iyi bir işlemcidir Xeon'lar . Ben GTX 660 ve E5450 ikilisini kullanıyorum. GTA 5 de birkac ayar yüksekte 45 60 FPS arasında (hikaye modunda) alıyordum. Bunun dışında pes FIFA oynanır mı bilemiyorum YouTube'dan islemci ve ekran kartının oyun testlerini araştırmanız daha sağlıklı olur.
Bir önerin var mı yardımcı olursan çok teşekkür ederim. 4 GB R7 ekran kartı aldım i3 550 işlemcim var anakartimda söylediğim gibi. Ramleride uyusturabilirsem eğer Warframe, PES 2017 FIFA 2017 ve olursa GTA 5 deneyeceğim 240 GB SSD var bir de bu bütçeyle bu kadar oldu vallahi.

Bir de bunu benim 1600 GHz yükseltme şansım var mı acaba BIOS falan bir muhabbet duydum ama becerebilir miyim güncellemeyi bilmiyorum.

Hocam 1600 MHz RAM hızına çıkamıyor anakart Max 1333MHz destekliyor. Oda anakartın uzerindeki jumper ile oluyor. 1600 MHz destekleyen farklı bir anakart bulmaniz gerek eğer 1600 MHz RAM takacaksanız.

Hocam anakartta SATA 2 vardı galiba bu yüzden SSD'nin performansını tam alamıyorsunuz belirteyim şimdiden. Bir de o anakarta modlu Xeon taksanız daha iyi olur. i3 550'den daha iyi bir işlemcidir Xeon'lar. Ben GTX 660 ve E5450 ikilisini kullanıyorum. GTA 5 de birkac ayar yüksekte 45 60 FPS arasında (hikaye modunda) alıyordum. Bunun dışında pes FIFA oynanır mı bilemiyorum YouTube'dan islemci ve ekran kartının oyun testlerini araştırmanız daha sağlıklı olur.

Hocam 1600 MHz RAM hızına çıkamıyor anakart Max 1333MHz destekliyor. O da anakartın uzerindeki jumper ile oluyor. 1600 MHz destekleyen farklı bir anakart bulmaniz gerek eğer 1600 MHz RAM takacaksanız.

Benim anakart Foxconn DDR3 H55MXV serisiymis baktım şimdi BIOS'tan. Ben buna i5 4590 işlemci takabilir miyim? Anakartın pin sayısını 1156 gösteriyor nette işlemcinin pin sayısı 1150?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır hocam. H55 ile 1150 pin işlemci olmaz.

Geri
Yukarı