FPS artırma programları gerçek mi?

İşletim sistemi
Windows 10
Game Booster vs. Tamam da. Downloadmoreram.com'a ne demeli?
Bahsettiğin programı hiç kullanmadım ama türevlerinden farkı yoktur.
Çoğu yalan fakat genelde bir işlemi otomatik yapıyor.
Örneğin, "hızlandır" tuşuna bastığında güç modunu nihai performans yapıyor, Windows'un grafik ayarlarını aşağıya çekiyor, RAM'i temizliyor ve bazıları işlemciyi overclockluyor.
Evet bu FPS'i arttırır fakat bir sınırı olur, yani mesela 20FPS alıyorsanız 30FPS alabilirsiniz ya da daha da fazla olabilir ama 300FPS alamazsınız.
Bildiğim kadarıyla arka planda çalışan sözde gereksiz hizmetleri kapatıp oyuna daha fazla bellek ayırıyor. İşlemciyi overclocklayan hiç duymadım, görmedim.
Ayrıca arttırsa bile belirttiğiniz gibi 20 FPS olan oyun 30'a çıkmaz, en fazla 1-2 FPS verir o da farkedilmez bile.

Bahsettiğin programı hiç kullanmadım ama türevlerinden farkı yoktur.

Bildiğim kadarıyla arka planda çalışan sözde gereksiz hizmetleri kapatıp oyuna daha fazla bellek ayırıyor. İşlemciyi overclocklayan hiç duymadım, görmedim.
Ayrıca arttırsa bile belirttiğiniz gibi 20 FPS olan oyun 30'a çıkmaz, en fazla 1-2 FPS verir o da farkedilmez bile.
Program değil, site. 8, 16, 32 GB ram indirebiliyorsun. İndirdikten sonra daha fazla bilgi için verdiği linkte "Rick Astley - Never Gonna Give You Up" şarkısı çalıyor. Get RickRolled!

Gerçek değiller. Sadece bazıları arka planda program kapatır o kadar. O da zaten FPS çok bir etkisi olmaz. Aldığın FPS değerini sistemin ve oyunun grafik ayarları belirler. Bu iki etken dışında içeriden FPS etkileyemezsin. En azından olumlu yönde.

Çoğu yalan fakat genelde bir işlemi otomatik yapıyor.
Örneğin, "hızlandır" tuşuna bastığında güç modunu nihai performans yapıyor, Windows'un grafik ayarlarını aşağıya çekiyor, RAM'i temizliyor ve bazıları işlemciyi overclockluyor.
Evet bu FPS'i arttırır fakat bir sınırı olur, yani mesela 20FPS alıyorsanız 30FPS alabilirsiniz ya da daha da fazla olabilir ama 300FPS alamazsınız.
Öyle bir şey olsaydı zaten windows 95'li bilgisayarda Cyberpunk2077 oynatılırdı :D

Şaka bir yana. 30 Dan 300'e çıkattığını iddia eden programlar ya FPS spoofer ya da boş beleş programlardır.

FPS artışı sağlasa bile sisteme müdahale edip arka planda bir şekilde bir işe yarayan programları vs. kapatarak iş yaptıklarından hem windows hem de diğer uygulamalarda hata vs. alabilirsiniz. Zamanında bu tür programları denediğimde öyle olmuştu.

FPS artışı sağlasa bile sisteme müdahale edip arka planda bir şekilde bir işe yarayan programları vs. kapatarak iş yaptıklarından hem windows hem de diğer uygulamalarda hata vs. alabilirsiniz. Zamanında bu tür programları denediğimde öyle olmuştu.
Evet dostum tskmgr32.exe çok kötü bir virus bunu engelleyip sisteme nefes aldırabilirim.

Bilgisayarınızın ihtiyacının olduğu noktalarda gerekli uygulamalar ile bayağı bir fps artışı sağlamak mümkün. Ancak ücretli "Extreme FPS Booster 2022" gibi uygulamalar ile bu işler olmuyor ne yazık ki. Genellikle windows ile alakalı düzenlemeler yolu ile yapılıyor bu fps artışları.

Geri
Yukarı