FPS artışı için R5 5600X almak mantıklı mı?

Alowski

Centipat
Daha fazla  
Şu an kullandığım sistem parçaları bu şekilde:

MSI RX580 Armor OC 8 GB GDDR5 256bit AMD Radeon DX12 ekran kartı.
AMD Ryzen 5 2600 soket AM4 3.4GHz 19MB önbellek 6 çekirdek işlemci.
MSI B450M Pro- M.2 AMD B450 soket AM4 DDR4 3466MHz (a-XMP OC mode) VGA DVI HDMI anakart.

FPS artışı için:
AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz 6 çekirdek 35MB cache AM4 soket 7nm işlemci almak istiyorum, ne kadar mantıklı?
Uyum sıkıntısı olur mu, anakart güncellemesi gerekir mi (yeni anakart)?
(İlerleyen donemde ekran kartını da guncellemek istiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kullandığım sistem parçaları bu şekilde:

MSI RX580 Armor OC 8 GB GDDR5 256bit AMD Radeon DX12 ekran kartı.
AMD Ryzen 5 2600 soket AM4 3.4GHz 19MB önbellek 6 çekirdek işlemci.
MSI B450M Pro- M.2 AMD B450 soket AM4 DDR4 3466MHz (a-XMP OC mode) VGA DVI HDMI anakart.

FPS artışı için:
AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz 6 çekirdek 35MB cache AM4 soket 7nm işlemci almak istiyorum, ne kadar mantıklı?
Uyum sıkıntısı olur mu, anakart güncellemesi gerekir mi (yeni anakart)?
(İlerleyen donemde ekran kartını da guncellemek istiyorum.)
Anakart BIOS update ister sanırım. İşlemci değişmeden yaparsanız iyi olur.

CS:GO, Valorant gibi oyunlarda FPS'iniz yükselir ama diğer oyunlarda abartılı yükselmeyecektir. İşlemciniz iyi zaten. Onun yerine ekran kartı alsanız daha mantıklı olacaktır.

Anakartin BIOS guncelleyin, 5600X yerine uygun fiyatli 5600'e yonelin. 2600'e gore cok guclu bir islemci 5600. Ileride de ekran kartini guncellersiniz ve olasi darbogazlardan kacinirsiniz. Uyumdan yana sorun olmaz.

Ekran kartını değişirdim yerinde olsam.
ilerde değişeceğim valorant oyunuyorum aktif olarak ve bu oyunda işlemci daha onemli oldugundan ona oncelik verdim
CS:GO, Valorant gibi oyunlarda FPS'iniz yükselir ama diğer oyunlarda abartılı yükselmeyecektir. İşlemciniz iyi zaten. Onun yerine ekran kartı alsanız daha mantıklı olacaktır.
mesela 5600xt alsam darboğaz sıkıntısı yaşarım diye düşünüyorum o yuzden onceliği iyi bir işlemciye verdim mantıklı mı ? ( ekran kartı da alacağım )
Anakartin BIOS guncelleyin, 5600X yerine uygun fiyatli 5600'e yonelin. 2600'e gore cok guclu bir islemci 5600. Ileride de ekran kartini guncellersiniz ve olasi darbogazlardan kacinirsiniz. Uyumdan yana sorun olmaz.
5600 ve 6600xt olsa darboğaz yaşar mıyım?

ilerde değişeceğim valorant oyunuyorum aktif olarak ve bu oyunda işlemci daha onemli oldugundan ona oncelik verdim

mesela 5600xt alsam darboğaz sıkıntısı yaşarım diye düşünüyorum o yuzden onceliği iyi bir işlemciye verdim mantıklı mı ? ( ekran kartı da alacağım )

5600 ve 6600xt olsa darboğaz yaşar mıyım?

3080'e kadar yolun var o islemci ile.

Geri
Yukarı