FPS artrırma videoları işe yarar mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video oldukça dikkatimi çekti, adam ne yapıyor ne kapatıyor? Cidden FPS'mizi artırır mı?
Unlost hariç evet.

Eğer aynı işlemci ve ekran kartı kombosuna sahip YouTube benchmark videolarında alınan FPS'yi alamıyorsan ve çok büyük fark varsa bu tarz FPS arttırma videoları işe yarayabilir.

Ama günümüzde yazılımsal olarak yapılan uğraşların FPS üzerine olan etkisi çok azaldı. Eskiden bir 10-15 yıl önce belki bunların faydası vardı ama şu an böyle bir şey yok.

Oyuna gir oyun içi ayarları değiştir ihtiyacına göre. Bir de sistemini güncel tut. Başka bir şey yapmaya gerek yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu video oldukça dikkatimi çekti, adam ne yapıyor ne kapatıyor? Cidden FPS'mizi artırır mı?
ReviOS veya KernelOS kurmayı düşünüyor musunuz?

Eğer aynı işlemci ve ekran kartı kombosuna sahip YouTube benchmark videolarında alınan FPS'yi alamıyorsan ve çok büyük fark varsa bu tarz FPS arttırma videoları işe yarayabilir.

Ama günümüzde yazılımsal olarak yapılan uğraşların FPS üzerine olan etkisi çok azaldı. Eskiden bir 10-15 yıl önce belki bunların faydası vardı ama şu an böyle bir şey yok.

Oyuna gir oyun içi ayarları değiştir ihtiyacına göre. Bir de sistemini güncel tut. Başka bir şey yapmaya gerek yok.

Hemen hemen aynı tüm oyunlarda FPS'lerim hatta CS:GO ve LoL de 60 80 FPS daha fazla alıyorum ama God of War da aynı değil FSR Ultra performansda bile aynı FPS şeri alamıyorum neredeyse ve drop yiyorum ekran kartım biraz daha iyi olsa oynatır ama yapacak bir şey yok ona da.

Sistemin performansı bellidir. Donanımsal yükseltme yapmadıktan sonra istediğiniz kadar yazılım kurun, bir şey değişmeyecektir. (Bazı durumlar hariç.)
O zaman neden DLSS GTX kartlarda yok da AMD FSR 1.0 bile değil 2.0 desteği NVIDIA GTX 1000 series kartlarda var? Yazılım değil de ne? Ezbere fikir beyan ediyorsun.

Hemen hemen aynı tüm oyunlarda FPS'lerim hatta CS:GO ve LoL de 60 80 FPS daha fazla alıyorum ama God of War da aynı değil FSR Ultra performansda bile aynı FPS şeri alamıyorum neredeyse ve drop yiyorum ekran kartım biraz daha iyi olsa oynatır ama yapacak bir şey yok ona da.
Sistem ne bu arada?

Valla en son yaptığımda PC mavi ekran vermişti burada konu açmıştım hem kalpten gidecektim az kalsın.

i7 2600/snowman m200/4x2 8 GB RAM kingston/esonic h61fhl/Asus Phoenix RX550 2GB/Wd 500Gb/FURY 256 GB SSD/CAPSER kasa /fsp Hyper 450W 80+ PSU/AOC GM200/GTX Venom K03-401/Addison 300145 mouse pad/
Game Booster G9.

Bayağı düşük bir sistemmiş God of War filan sıkıntı çıkarması normal. YT de benchmarklara baktığımda God of War da 30 FPS bandında performans alındığını görüyorum bu sisteme benzer sistemlerin ve ara ara 20'lere anlık iniyor.

Performans, FPS arttırma videoları bu sistemde işe yarayabilir çünkü işlemcin özellikle bayağı eski. Modern sistemlere göre fark hissedebilirsin. Denemekte yarar var ama tabii her şeyi körü körüne de uygulama o videolardaki.

Ama yine de o tarz videolardan mucize bekleme. 30'dan 40'a çıkarmaz FPS'i. Ama anlık 20'lere düşüşleri azaltabilir daha sabit bir FPS sağlayabilir ya da 2-3 FPS arttırabilir en fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı