FPS arttırmak için hangi parçalar değiştirilmeli?

Aytemiz

Centipat
Daha fazla  
Selam öncelikle. Arkadaşlar benim dizüstü bilgisayarımın donanımları şöyle:
İşlemci: Intel(R) Core(tm) i5-3337u CPU @1.80GHz 1.80 GHz.
Ekran kartı: Intel HD Graphics 4000.
RAM: 4 GB.
Bilgisayarım da bu donanımlar için normal olarak oyunlarda düşük FPS alıyorum. Soruya gelirsek, bu donanımlardan hangi ya da hangilerini değiştirirsem kayda değer bir FPS artışı sağlarım? Yalnız önereceğiniz parçalar ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Hocam peki hangi ekran kartını önerebilirsiniz?

Laptopa ekran kartı takamazsin, bu elindeki laptopa yapabileceğin en iyi Update SSD takmak olur. RAM falan yükseltme gerek yok çünkü sana hiçbir artısı olmayacak. Laptopun zamanının giriş seviyesi dediğimiz dizi film izlemek ofis programları çalıştırmak gibi genel basit işlerde çalışmaya uygun bir cihaz. Harici ekran kartı olmadigindan para harcamaya değecek bir cihaz değil, giriş seviyesi bir SATA SSD takip daha akıcı tepkisel bir kullanım elde etmek güzel olur.

Laptopa ekran kartı takamazsin, bu elindeki laptopa yapabileceğin en iyi Update SSD takmak olur. RAM falan yükseltme gerek yok çünkü sana hiçbir artısı olmayacak. Laptopun zamanının giriş seviyesi dediğimiz dizi film izlemek ofis programları çalıştırmak gibi genel basit işlerde çalışmaya uygun bir cihaz. Harici ekran kartı olmadigindan para harcamaya değecek bir cihaz değil, giriş seviyesi bir SATA SSD takip daha akıcı tepkisel bir kullanım elde etmek güzel olur.

SSD'yi yakın zamanda takmıştım hocam dediğiniz gibi laptop çok daha akıcı oldu. RAM konusunda ise herkes RAM ekle demiş o yüzden arada kaldım biraz.

SSD'yi yakın zamanda takmıştım hocam dediğiniz gibi laptop çok daha akıcı oldu. RAM konusunda ise herkes RAM ekle demiş o yüzden arada kaldım biraz.

Sen bu cihazda oyun oynamak istiyorsun ve bu yüzden bir yukseltme yapmak istiyorsun, bende sana diyorum ki bu cihaz oyun oynamaya uygun değil. Alacağın fazladan bir iki FPS için para harcamaya degmez.

Geri
Yukarı