FPS çok yükseldiği zaman oyunun kasıyor gibi hissettirmesi

İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
RAM
16×1
SSD veya HDD modeli
512 Gb SSD
Ekran kartı
Rtx 3050Ti
İşlemci
İntel İ5 11400H
Arkadaşlar merhaba laptop kullanıcısıyım, CS:GO ve Valorant'ta normalde 150-200 arası FPS alıyorum. Valorant'ta sona kaldığım zaman FPS 300'lere yükselmekte yani bir anda 300-400 FPS almaya başlıyorum ama o kadar yüksek FPS alırken kasıyormuş gibi hissiyat vermeye başlıyor. Bu sorunun çözümü nedir?
Not: Önceden FPS oyunlarında drop girme sorunu da vardı CMD'den komutlar yardımıyla sorunu çözdüm. Sorun sanırım işlemciden kaynaklanıyor. Aklıma bir tek FPS'yi sabitleyerek sorunu çözebileceğim aklıma geliyor Ekran 144 Hz. Sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba laptop kullanıcısıyım, CS:GO ve Valorant'ta normalde 150-200 arası FPS alıyorum. Valorant'ta sona kaldığım zaman FPS 300'lere yükselmekte yani bir anda 300-400 FPS almaya başlıyorum ama o kadar yüksek FPS alırken kasıyormuş gibi hissiyat vermeye başlıyor. Bu sorunun çözümü nedir?
Not: Önceden FPS oyunlarında drop girme sorunu da vardı CMD'den komutlar yardımıyla sorunu çözdüm. Sorun sanırım işlemciden kaynaklanıyor. Aklıma bir tek FPS'yi sabitleyerek sorunu çözebileceğim aklıma geliyor ekran 144 Hz. Sorunu nasıl çözebilirim?

FPS sabitle basit bir çözüm.

Isınıyor olabilir mi sicakliklara baktın mı?
Ekran görüntüsü 2023-08-22 180459.png

Sadece 3-4 program açtım oyun harici sıcaklıklar 100e dayandı çok saçma sadece program açtım fotoğraftaki gibi oldu sıcaklıklar bu sıcaklıklar biraz fazla değil mi ?

Oyunda fpsi sabitledim max 95 gördü

Bakımlarını yaptınız mı belki bu yüzdendir?
Garantisi var, belki donanımlarda sıkıntı vardır diye servise göndermiştim tüm testlerini yapmışlar ve bakımını da yapmışlar bir sorun yok dediler.

Temiz format atıp tüm sürücüleri de kurmuştu servis ama sorun düzelmedi

Garantisi var, belki donanımlarda sıkıntı vardır diye servise göndermiştim tüm testlerini yapmışlar ve bakımını da yapmışlar bir sorun yok dediler.

Temiz format atıp tüm sürücüleri de kurmuşdu servis ama sorun düzelmedi

Bilemiyorum hocam belki bakımları düzgün yapılmamıştır macun unutulmustur tekrar gönderin garantisi varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı