FPS değerini arttıran donanımlar nelerdir?

Yusfuay

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemci, anakart, RAM, ekran kartı vs. parçaların hepsi arasında FPS değerini etkileyen parçalar en çok hangileridir; sırayla yazar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Size tavsiyem çift RAM kullanmak çift RAM 10-15 FPS arttırır.

Ekran kartı.
İşlemci.
Uygun sistemde RAM.

Başka etkilemez çok, OC falan yapmıyorsanız.

Ekran kartı ve işlemci en önemlileri sonra Ram geliyor ama Ram'de 16 dan sonra çok etki yapmıyor gibi gözüküyor testlerde.

Pek bi' bilgi sahibi olduğumu söyleyemem fakat bildiğim bir kaç şey var.

Anakart FPS'e bir katkı sağlamaz fakat üstündeki parçaların uyumluluğu açısından önemli bir değere sahiptir. İyi bir anakarta desteklediği iyi bir işlemci takabilirsiniz. Eski bir anakarta desteklemediği gelişmiş bir işlemciyi takamazsınız bu yüzden etkisi olur. Overclock yapabildiğiniz anakartlarla da etki edebilirsiniz.

Burda hat safha bana göre ekran kartında o yüzden ilk sırayı ekran kartına koyarım.

Fakat ikinci sırayı da işlemci alır. İyi bir işlemci ekran kartını daha iyi besler ve dolaylı yoldan etki eder. Tabii ki Ryzen 5-1600 AF de RTX 2060'ı besler, Ryzen 5-3600 de besler. Tahmin ettiğiniz üzere Ryzen 5-3600 daha fazla FPS'e katkı yapar.

RAM'lerde MHz değerinin ne kadar yüksek olursa o kadar fazla FPS'e katkı verdiğini biliyorum.

SSD-HDD gibi aygıtların FPS'e bir katkısı olmaz sadece yükleme sürelerine etki eder bu.

(Yanlışım varsa düzeltirsiniz, teşekkürler)

Pek bi' bilgi sahibi olduğumu söyleyemem fakat bildiğim bir kaç şey var.

Anakart FPS'e bir katkı sağlamaz fakat üstündeki parçaların uyumluluğu açısından önemli bir değere sahiptir. İyi bir anakarta desteklediği iyi bir işlemci takabilirsiniz. Eski bir anakarta desteklemediği gelişmiş bir işlemciyi takamazsınız bu yüzden etkisi olur. Overclock yapabildiğiniz anakartlarla da etki edebilirsiniz.

Burda hat safha bana göre ekran kartında o yüzden ilk sırayı ekran kartına koyarım.

Fakat ikinci sırayı da işlemci alır. İyi bir işlemci ekran kartını daha iyi besler ve dolaylı yoldan etki eder. Tabii ki Ryzen 5-1600 AF de RTX 2060'ı besler, Ryzen 5-3600 de besler. Tahmin ettiğiniz üzere Ryzen 5-3600 daha fazla FPS'e katkı yapar.

RAM'lerde MHz değerinin ne kadar yüksek olursa o kadar fazla FPS'e katkı verdiğini biliyorum.

SSD-HDD gibi aygıtların FPS'e bir katkısı olmaz sadece yükleme sürelerine etki eder bu.

(Yanlışım varsa düzeltirsiniz, teşekkürler)
Çok teşekkürler
Arkadaşlar işlemci, anakart, RAM, ekran kartı vs. parçaların hepsi arasında FPS değerini etkileyen parçalar en çok hangileridir; sırayla yazar mısınız?

Ben elime para geçtikçe sistem topluyorum sistem özelliklerini ssyıyım size oynamak istediğim oyunları da söyleyeyim siz yorumlayın

İşlemci R3 3100.
Anakart B450M S2H
RAM XPG D30 8 GB 3000MHz(daha sonra bir tane daha ekleyeceğim)
SSD Patriot Burst 480 GB (HDD yok sadice SSD var sistemde 480 GB)
Monitör ASUS TUF Gaming VG24VQ
Kasa MSI MAG Forge 100R
Arkadaşlar bu saydıklarım elimdeki parçalar

Şimdi söyleyeceğim ekran kartı ve güç kaynağı bunları daha almadım almayı düşünüyorum
Ekran kartı GTX 1660 Super
Güç kaynağı için daha aklımda oturmuş bir şey yok
Bu sistem tamamen hazır hale geldiğinde akıcı bir performans alabilir miyim alabilirsem daha iyi FPS almak için ne gibi işlemler yapmalıyım
Alamıyorsam ne yapmalıyım ve sebebi nedir bunları bana anlatırsanız çok sevinirim
Oynamayı düşündüğüm oyunlar CS:GO PUBG GTA 5 Fortnite Valorant bu tarz FPS oyunları
Bunları keyif alarak oynayabileceğim bir sistemli olmuş düşündüğüm ekran kartında sistemde olduğunu düşünerek söyleyebilirsiniz yoksa beni yorarmı bunları cevaplarsanız sevinirim

Şimdiden teşekkürler sorularımı cevaplayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı